| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Schowki w kuchni: jak wygospodarować miejsce na sprzęt AGD?

Schowki w kuchni: jak wygospodarować miejsce na sprzęt AGD?

Projektując wystrój kuchni, powinniśmy pamiętać o tym, aby jej wyposażenie mogło się zmieścić na przewidzianej powierzchni - pomocne okażą się w tym różnorodne schowki. Niezwykle istotne jest zaplanowanie odpowiednio dużej przestrzeni na schowki. Sprzęty AGD, takie jak robot kuchenny czy parowar, możemy umieścić na półkach poniżej blatu roboczego.

Obszerne półki pod blatami to podstawa

Sprzęt AGD w zależności od kuchni, odkłada się w różne miejsca. Kwestia schowania urządzeń wspomagających pracę w kuchni nie stanowi problemu, gdy dysponujemy na tyle dużym wnętrzem, aby zorganizować dużą przestrzeń na schowki. Planując rozkład zabudowy kuchennej, powinniśmy określić miejsce, w którym mogłyby być potencjalnie umieszczane sprzęty AGD. W przypadku dwupoziomowych mebli możemy umieszczać je nad blatem roboczym i pod nim, odpowiednią przestrzenią na schowek są dolne szafki. Warto kupować zabudowę na wymiar. W większości sklepów meblowych istnieje już możliwość dopasowania wzoru i układu mebli, do rozmiarów kuchni i zapotrzebowania właścicieli. Większość sprzętu AGD dużych rozmiarów, powinna zmieścić się właśnie pod blatem roboczym. Dlatego, tak ważne jest, aby dolne półki były głębokie i wysokie.

Zobacz także: Jak wykorzystać dzieła sztuki w kuchni?

Wykorzystaj całą wolną przestrzeń kuchni pod zabudowę

Przestronna kuchnia jest teraz w modzie. Świadomie rezygnujemy z zabudowy dodatkowych metrów, chcąc w zamian osiągnąć niezwykły efekt aranżacyjny. W przypadku małych mieszkań, powinniśmy zapomnieć o takich trendach. Każdy metr jest tu na wagę złota. Wygospodarowanie miejsca na dodatkowe schowki w kuchni, wiąże się ze stratą przestrzeni. Funkcjonalność takiego pomieszczenia, na szczęście rekompensuje wszelkie niedogodności. Stwórzmy plan wnętrza. Spróbujmy ustawić tak meble, aby móc wstawić jeszcze jedną szafkę. W ten sposób ukryjemy wszystkie sprzęty. Z perspektywy czasu, na pewno docenimy takie rozwiązanie.

Zobacz także: Jak zaaranżować lodówkę i jak o nią dbać?

Jak włączyć sprzęt AGD w aranżację kuchni?

Nie wszystkie sprzęty AGD powinniśmy chować po skończonym użyciu. Wiele z nich, jak na przykład ekspres do kawy czy robot kuchenny, wymagają ciągłej eksploatacji. Zamiast zastanawiać się nad ich schowaniem, zastanówmy się raczej, jak dopasować wyposażenie kuchni do wystroju. Przede wszystkim, kupujmy sprzęty pasujące kolorystycznie do pozostałych części wystroju.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Projektując wystrój kuchni, powinniśmy pamiętać o tym, aby jej wyposażenie mogło się zmieścić na przewidzianej powierzchni - pomocne okażą się w tym różnorodne schowki. Niezwykle istotne jest zaplanowanie odpowiednio dużej przestrzeni na schowki.
Projektując wystrój kuchni, powinniśmy pamiętać o tym, aby jej wyposażenie mogło się zmieścić na przewidzianej powierzchni - pomocne okażą się w tym różnorodne schowki. Niezwykle istotne jest zaplanowanie odpowiednio dużej przestrzeni na schowki.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Integral Collections

Dział Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »