| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?


Nowoczesna aranżacja łazienki powinna łączyć w sobie pasujące do siebie elementy dekoracji. Wystrój nowoczesnej łazienki powinien opierać się na ciekawej formie przedmiotów i odpowiednio dobranych pasujących do siebie elementów dekoracji. Dekoracją takiego wnętrza, może być samo wyposażenie lub niebanalne oświetlenie.

Wystrój łazienki, to nie tylko niepraktyczne dodatki i pamiątki znad morza. Właściwie każdy element wyposażenia tego wnętrza, stanowi odrębną część, wpływającą na całość aranżacji. Zarówno meble, jak i urządzenia sanitarne czy akcesoria, oddziałują na siebie i wspomagają lub przeszkadzają w osiągnięciu dobrego efektu wizualnego. Nowoczesność w łazience, zauważyć można najczęściej poprzez stosowane w niej rozwiązania aranżacyjne w postaci pasujących do siebie dodatków. Na styl i charakter wnętrza wpływa wiele czynników. Do najważniejszych można zaliczyć: formę i kształt dobranych przedmiotów, materiał wykorzystany w aranżacji oraz kolorystykę wystroju. W nowoczesnej łazience, nie może zabraknąć zgeometryzowanych form. Baterie łazienkowe powinny mieć kształt bryły, tak samo, jak umywalka czy meble. Połączenie drewna i stali jest modne. Warto, więc wybierać akcesoria, które dopełnią charakter aranżacji.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Oświetlenie nowoczesnej łazienki jest nadrzędnym elementem wystroju tego wnętrza. Kolor światła i kształt lampy, powinny być uwzględnione już na etapie projektu. W przeciwnym razie, nieodpowiednio dobrane do reszty oświetlenie, może namieszać w aranżacji łazienki. W nowoczesnym wnętrzu światło może być dwojakie. Do przesady proste i surowe lub tajemnicze i odgrywające swoją rolę na zasadzie „teatru cieni”. Do wystroju utrzymanego w chłodnej kolorystyce wybierzmy proste w formie lampy. Miejsce dla finezyjnych żyrandoli, znajduje się w ekstrawaganckich aranżacjach, pełnych detali i ciekawych akcesoriów.

Zobacz także: Czy łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?

Nowoczesny wystrój łazienki nie wiąże się tylko z minimalizmem. Istnieje wiele możliwych do zastosowania rozwiązań. Wnętrze powinno mieć swoją duszę. Szczególnie łazienka, która jest najbardziej intymnym miejscem w domu. Łączenie surowych form mebli i urządzeń sanitarnych z ciepłem dekoracyjnych dodatków, zrównoważy charakter chłodnego wystroju. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Jeden ciekawy przedmiot – na przykład ciekawy w formie szklany wazon – wystarczy.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wystrój nowoczesnej łazienki powinien opierać się na ciekawej formie przedmiotów i odpowiednio dobranych materiałach. Fot. PURMO
Wystrój nowoczesnej łazienki powinien opierać się na ciekawej formie przedmiotów i odpowiednio dobranych materiałach. Fot. PURMO

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »