REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy grzejniki mogą pełnić również funkcję dekoracyjną?

Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Fot. Enix
Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Fot. Enix

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka w naszym mieszkaniu jest miejscem, w którym możemy się odprężyć po całym dniu, a grzejniki mogą pełnić w niej funkcję dekoracyjną. Chwila relaksu w wannie z pianą bądź pod prysznicem pozwalają nam się odstresować, pomocne w tym mogą okazać się dekoracyjne grzejniki. Dodatki odpowiednio dobrane do wnętrza i armatura wysokiej jakości sprawią, że chętnie będziemy spędzać czas w łazience.

Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Każde wnętrze ma swój niepowtarzalny charakter i każde powinno być traktowane indywidualnie. Ważnym i potrzebnym elementem wyposażenia łazienki są grzejniki, zwłaszcza te dekoracyjne. Urządzenia, które kiedyś spełniały jedynie sezonową funkcję grzewczą dzisiaj, dzięki udoskonalonym rozwiązaniom, zaopatrzone w grzałkę elektryczną mogą służyć domownikom przez cały rok. Dawniej miały dobrze ogrzewać pomieszczenie i nie rdzewieć dziś natomiast, do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie, a niezwykle oryginalny design oraz staranne wykończenie nadają grzejnikom zupełnie nową funkcję. Dyskretne, o symetrycznych kształtach i dobranej do kolorystyki wnętrz barwie, błyszczące lub matowe potrafią być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

REKLAMA

Zobacz także: Czy grzejnik łazienkowy musi być nudny?

Charakter wnętrza, istniejące w nim elementy użytkowe oraz dekoracyjne, a także zastosowana kolorystyka mają ogromny wpływ na wybór odpowiedniego, pasującego do całości grzejnika łazienkowego. Design i barwa urządzenia powinny podkreślać klimat pomieszczenia.

Nowoczesne, przestronne wnętrze utrzymane w tonacji eleganckiej szarości z delikatną srebrną i grafitową nutą. W takiej łazience, pozbawionej elementów o barwie intensywnej, można wyciszyć się i odpocząć. Na ścianach subtelny rysunek traw przywodzący na myśli oryginalną łąkę w kolorze szarym, które odbijają się w kwadratowym lustrze wiszącym nad umywalką i grafitową szafką z niezbędnymi w każdej łazience akcesoriami. Obok wanna otoczona ciemnoszarymi płytkami nadająca wnętrzu powagę i elegancję. Nad nią proste półki w kolorze szafki, na żele, szampony, płyny do kąpieli i oliwki do masażu – wszystkie w barwach harmonizujących z wystrojem pomieszczenia. Białe świece, ręczniki z delikatnym akcentem szarości i do połowy opuszczone żaluzje o barwie szaro-grafitowej, przez które wpada światło słoneczne, podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. Kiedy zapada zmrok łazienkę oświetlają subtelne, niezakłócające nastroju niewielkie lampki sufitowe. Na jednej ze ścian zawieszono, pasujący do całości, elegancki grzejnik o funkcji dekoracyjnej w kolorze graphite strukturalny, o nietypowej a zarazem funkcjonalnej formie. Konstrukcja urządzenia oparta jest na jednym, ozdobnym kolektorze z chromowaną listwą, która idealnie koresponduje z wnętrzem łazienki. Niezwykle elegancki design sprawia, iż nie można oprzeć się wrażeniu, iż urządzenie jest nieodłącznym i koniecznym elementem łazienki, świetnie komponującym się z kolorystyką wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Minimalistyczne i funkcjonalne wnętrze, posiadające jedynie niezbędne elementy wyposażenia, zachwyca swoją prostotą i estetyką. Duże, oryginalne okno wpuszczające do pomieszczenia mleczne światło dnia wraz z dominującą we wnętrzu bielą tworzą niepowtarzalny klimat łazienki. Okrągła wanna, niewielka umywalka i prostokątna bryła półki, pełniącej równocześnie funkcje stolika i ławy świetnie komponują się z szarością ścian i brązem paneli podłogowych. Niezwykle prosta o ciekawym wzornictwie kabina prysznicowa, potwierdza funkcjonalny charakter wnętrza. Tu każdy znajdzie coś dla siebie - poranny orzeźwiający prysznic czy wieczorną aromatyczną kąpiel, a może czas na lekturę lub słuchanie muzyki przy blasku świec. W tak urządzonej łazience doskonale prezentuje się ozdobny grzejnik. Urządzenie posiada proporcjonalny, harmonijny kształt, występuje standardowo w kolorze graphite strukturalny. To doskonała symetria i oryginalna forma.
Każda łazienka jest niepowtarzalna, każda ma swój specyficzny klimat, który tworzą znajdujące się w pomieszczeniu sprzęty, drobne dodatki, elementy użytkowe i ozdobne.

Zobacz także: Jak zaaranżować mozaikę w łazience?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    REKLAMA

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    REKLAMA

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA