| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak dostosować łazienkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Jak dostosować łazienkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Dostosowanie łazienki do potrzeb niepełnosprawnych jest niezwykle ważne. Czasami taki zabieg dostosowania łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych nie jest proste. Radzimy jak stworzyć odpowiednią łazienkę dla osób niepełnosprawnych.

Oto kilka porad jak stworzyć łazienkę, która nie będzie niebezpieczeństwem dla osób niepełnosprawnych. Mieszkanie, w którym mieszka niepełnosprawna osoba należy dostosować do jej potrzeb.

Zobacz także: Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Przede wszystkim, w łazience musimy wziąć pod uwagę wysokość różnych obiektów, na przykład umywalki. Powinna być ona na takim poziomie, by osoba siedząca mogła z niej skorzystać. Powinna być też jak najbliżej muszli klozetowej. Jeżeli umywalka będzie dobrze i starannie zamocowana może stanowić poręcz. Jeżeli chcemy zamontować prysznic (do którego swoją drogą łatwiej będzie się dostać niż do wanny), zapomnijmy o progach czy szklanych drzwiach. Nie należy stosować kabiny. Optymalnym wejściem jest po prostu wnęka, która zastąpi drzwi. Z płytek można wykonać ławeczkę, na której można będzie w przyszłości usiąść. Znacznie ułatwi to osobie niepełnosprawnej codzienne dbanie o higienę. Bateria natryskowa nie może być za wysoko. Powinna być umieszczona tak, żeby siedząca na ławce osoba mogła po nią sięgnąć i odłożyć na miejsce bez potrzeby podnoszenia się.

Dzięki takim zabiegom możemy bardzo pomóc osobie, która ma trudności z poruszaniem się na własnych nogach. Pamiętajmy, że dla osoby niepełnosprawnej najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Zobacz także: Jak zaprojektować łazienkę w stylu retro?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dostosowanie łazienki do potrzeb niepełnosprawnych jest niezwykle ważne. Czasami taki zabieg dostosowania łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych nie jest proste.
Dostosowanie łazienki do potrzeb niepełnosprawnych jest niezwykle ważne. Czasami taki zabieg dostosowania łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych nie jest proste.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Owczarek

ekspert w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »