reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak ustawić meble w gabinecie?

Jak ustawić meble w gabinecie?


Jest wiele różnych zasad, mówiących o tym, jak najlepiej ustawić meble w gabinecie. Aranżując wnętrze, powinniśmy przede wszystkim pamiętać, aby zacząć projekt od ustawienia mebli od biurka. Dobrym rozwiązaniem, jest podział pomieszczenia na strefy - czytania, pisania i słuchania muzyki.

W domowym gabinecie mogą znaleźć się ciekawie dobrane meble. W żadnym innym wnętrzu, nie znajdziemy, bowiem tylu różnych przedmiotów, z których każdy jest niezwykle praktyczny. W tego typu wnętrzu, nie ma miejsca na zbędne bibeloty. Każda część gabinetu powinna być jak najbardziej użyteczna. Dobrze jest, gdy wystrój składa się z kliku części. Tak podzielone na strefy wnętrze, pozwala uniknąć niepożądanego bałaganu. W gabinecie nie może zabraknąć przede wszystkim biurka. To nadrzędny, w stosunku do innych, mebel. Przy nim skupiamy się zazwyczaj na pracy. Jest idealny mebel do przechowywania drobnych przedmiotów i do pracy z komputerem. Zazwyczaj biuro służy także za bibliotekę. Nie wyobrażamy sobie, więc tego wnętrza bez drewnianych, stylowych regałów na książki. Niezwykłego klimatu doda wnętrzu sekretarzyk. Jest on najlepszym z możliwych mebli, do przechowywania wielu przedmiotów i dokumentów w jednym miejscu.

Zobacz także: Szkło w gabinecie. Jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń?

Aranżację przestrzeni w gabinecie, powinniśmy zacząć od pomysłu na wstawienie biurka. O jego miejscu zazwyczaj decyduje okno. Biurko nie może znaleźć się z dala od naturalnego źródła światła. Ponad to, powinno być dodatkowo sztucznie oświetlone. Jeśli gabinet znajduje się na poddaszu, nie stawiajmy biurka bezpośrednio pod oknem. Światło padające na blat, odbijać się będzie od papieru i ekranu monitora. Bezwzględnie okno nie może znaleźć się za biurkiem, powinniśmy mieć je przed sobą, pod pewnym kątem. Pamiętajmy, o tym, że światło powinno padać od strony przeciwnej, do naszej wiodącej ręki. Dla praworęcznych, będzie to lewa strona. W przeciwnym razie, pisząc, będziemy zasłaniali sobie światło.

Zobacz także: Jakie meble powinny znaleźć się domowym gabinecie?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jest wiele różnych zasad, mówiących o tym, jak najlepiej ustawić meble w gabinecie. Aranżując wnętrze, powinniśmy przede wszystkim pamiętać, aby zacząć projekt od ustawienia biurka. Fot. ARTDESIGN
Jest wiele różnych zasad, mówiących o tym, jak najlepiej ustawić meble w gabinecie. Aranżując wnętrze, powinniśmy przede wszystkim pamiętać, aby zacząć projekt od ustawienia biurka. Fot. ARTDESIGN

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Grajda

Partner Zarządzający, Członek Zarządu MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama