| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak kształtować charakter sypialni światłem?

Jak kształtować charakter sypialni światłem?

We wnętrzach wymagających szczególnej intymności, jak sypialnia i łazienka, postawmy na ciepłe i niezbyt jasne światło. W sypialni jak źródło światła doskonale sprawdzą się świece. Ich poświata rozbudzi nasze zmysły.

Oświetlenie dekoracyjne

Dekoracje w sypialni odgrywają niebagatelną rolę. W tym miejscu, możemy pozwolić sobie na popuszczenie wodzy wyobraźni. Aranżacja, może, więc opierać się na niebanalnych rozwiązaniach, które będą podobały się tylko nam samym. Do wystroju wnętrza należą także aranżacje świetlne. Bez nich całość wygląda na nieukończoną. Są one w związku z tym konieczne, nie tylko dlatego, że po zmroku, bez sztucznego światła nie jesteśmy w stanie funkcjonować. W sypialni, nadrzędną rolę pełni dekoracyjne oświetlenie. Jego głównym zadaniem jest urozmaicenie wystroju i dodanie pomieszczeniu, potrzebnego klimatu intymności. Dekoracyjne oświetlenie, stosowane jest punktowo – do doświetlenia poszczególnych elementów aranżacji. Poza tym, nigdy nie jest ono stosowane do oświetlenia całego pomieszczenia.

Zobacz także: Nastrojowa sypialnia - oświetlenie

Światło świec

Dla uzyskania szczególnego efektu wygody i relaksu w sypialni, najlepszym rozwiązaniem jest użycie świec. Tu, nigdy nie będą one dodatkiem bez znaczenia. Ich ciepłe i niezbyt jasne światło oddziałuje na ludzkie zmysły. Wnętrze wydaje nam się bardziej przytulne. Co więcej, w takim świetle, szybciej regenerujemy swoje siły i nabieramy energii, pomimo wrażenia ogólnego rozleniwienia. Dla podkreślenia niesamowitego efektu świetlnego, wstawmy do wnętrza wiele świec różnej wielkości. Pamiętajmy jedynie, żeby ogień znajdował się z dala od materiałów łatwopalnych, jak papier. Przy odpowiednio zabezpieczonym pokoju, możemy swobodnie cieszyć się swoją prywatnością.

Zobacz także: Funkcja i znaczenie oświetlenia

Jakie powinno być górne oświetlenie?

Ogólne źródło światła znajduje się zazwyczaj na suficie. W sypialni, powinniśmy pamiętać, żeby nie montować zbyt jasnych żarówek. Będą najzwyczajniej nieprzydatne, a mogą zniszczyć wrażenie pięknej sypialni, odniesione w świetle świec.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

We wnętrzach wymagających szczególnej intymności, jak sypialnia i łazienka, postawmy na ciepłe i niezbyt jasne światło. Fot. ARTDESIGN
We wnętrzach wymagających szczególnej intymności, jak sypialnia i łazienka, postawmy na ciepłe i niezbyt jasne światło. Fot. ARTDESIGN

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »