| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Jak urządzić pokój dla nastolatka?


Pomysłów na urządzanie pokoju dla nastolatka jest mnóstwo. Pamiętajmy jednak, że nie urządzamy już pokoju dziecka, więc nastolatek powinien brać czynny udział w planowaniu. Jak zaaranżować funkcjonalny pokój dla nastolatka, tak by mógł się on stać jego azylem?

W pokoju naszych starszych pociech kluczową rolę w aranżacji wnętrza może odgrywać łóżko. Być może warto powstrzymać się od ustawienia łóżka tuż przy ścianie, aby uzyskać ciekawy aranżacyjnie efekt. Pamiętajmy, że to pokój zbuntowanego nastolatka, więc nie wszystko musi być zgodne z normą. Jeśli tylko metraż na to pozwala spore, wysunięte na środek pokoju łóżko będzie interesującym punktem aranżacji.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój nastolatka pełni jednocześnie kilka ważnych funkcji. Służy mu za samotnię i miejsce relaksu, bibliotekę, sypialnię i miejsce, w którym przyjmuje swoich gości. Urządzając tę przestrzeń warto pamiętać o funkcjach, jakie będzie spełniał w przyszłości. Nie może tu zabraknąć nie tylko łóżka i biurka, najlepiej z komputerem. Jeśli wielkość pokoju na to pozwala można ustawić tu także sofę albo parę foteli. Warto też zadbać o półki na książki i szkolne zeszyty, szafki na ubrania i inne przedmioty, które gromadzą młodzi ludzi. W ten sposób stworzymy naszemu dziecku możliwość utrzymywania porządku.

Zobacz także: Pokój dziecięcy – radzimy jak pobudzić wyobraźnię malucha

Każdy nastolatek chce, by traktować go jak dorosłego. Wspólne urządzanie pokoju z pewnością scementuje więź między dzieckiem i rodzicami. Pamiętajmy, że czasem warto iść na ustępstwa. Młodość rządzi się swoimi prawami, także przy aranżacji wnętrz. Młodzi ludzie cenią sobie zaskakujące rozwiązania, jak np. łóżko zwieszone z sufitu.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pomysłów na urządzanie pokoju dla nastolatka jest mnóstwo. Pamiętajmy jednak, że nie urządzamy już pokoju dziecka, więc nastolatek powinien brać czynny udział w planowaniu. Fot. ARTDESIGN
Pomysłów na urządzanie pokoju dla nastolatka jest mnóstwo. Pamiętajmy jednak, że nie urządzamy już pokoju dziecka, więc nastolatek powinien brać czynny udział w planowaniu. Fot. ARTDESIGN

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »