| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaką farbę wybrać do pokoju dziecięcego?

Jaką farbę wybrać do pokoju dziecięcego?


Malowanie ścian farbą to zdecydowanie najszybszy sposób na wykończenie pomieszczenia, także pokoju dziecięcego. Wybierając farbę do pokoju naszej pociechy nie wystarczy tylko dobrać kolor, trzeba też wziąć pod uwagę inne aspekty. Radzimy, jakie farby najlepiej stosować w pokoju dla dziecka.

Kiedy wybieramy farbę zazwyczaj zastanawiamy się głównie nad jej kolorem. Jednak kolor to nie wszystko. Najważniejszym kryterium, jakie farba musi spełniać, jest sposób jej rozcieńczania. Jedynie zastosowanie farb wodorozcieńczalnych gwarantuje bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do innego typu farb nie będą uwalniały się z nich substancje szkodliwe dla zdrowia, takie jak np. benzyna lakowa czy spirytus.

Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem są farby dyspersyjne (potocznie zwane emulsjami). Są trwałe, dobrze kryją i stosunkowo szybko schną. Farby dyspersyjne mają jednak różny skład i właściwości, dlatego najrozsądniej jest wybierać produkty przebadane i opatrzone odpowiednim symbolem. Symbole umieszczane na etykietach farby uwzględniają jej rodzaj, przeznaczenie, stopień połysku, wydajność, sposób użycia i przygotowania, warunki użycia.

Zobacz także: Jaką podłogę wybrać do pokoju dla dziecka?

Aby mieć pewność, że farba, którą wybraliśmy nie będzie szkodliwa dla zdrowia naszej pociechy sprawdźmy, czy została oznaczona znakiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Coraz więcej dzieci cierpi na różnego rodzaju alergie. Najczęstszą dolegliwością jest uczulenie na kurz. Dlatego zadbajmy, o to by tego kurzu zbierało się jak najmniej. Wiadomo, że dziecka nie da się ochronić przed wszystkim, ale warto je chronić, jeśli tylko można.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla małej księżniczki?

Ściana w pokoju dziecięcym musi być przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości i hipoalergiczna. Najlepiej zdecydować się na gładkie wykończenie ściany, np. gładzią gipsową lub płytami gipsowymi. Zapobiegnie to zbieraniu się kurzu w szczelinach powierzchni. Efektowne tynki i farby strukturalne lepiej zostawić na inne okazje.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Malowanie ścian farbą to zdecydowanie najszybszy sposób na wykończenie pomieszczenia, także pokoju dziecięcego. Wybierając farbę do pokoju naszej pociechy nie wystarczy tylko dobrać kolor, trzeba też wziąć pod uwagę inne aspekty. Radzimy, jakie farby najlepiej stosować w pokoju dla dziecka. Fot. ARTDESIGN
Malowanie ścian farbą to zdecydowanie najszybszy sposób na wykończenie pomieszczenia, także pokoju dziecięcego. Wybierając farbę do pokoju naszej pociechy nie wystarczy tylko dobrać kolor, trzeba też wziąć pod uwagę inne aspekty. Radzimy, jakie farby najlepiej stosować w pokoju dla dziecka. Fot. ARTDESIGN

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »