| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak połączyć style przedpokoju i salonu?

Jak połączyć style przedpokoju i salonu?

Aranżacja przedpokoju połączonego z salonem nie powinna stylistycznie oddzielać te dwa wnętrza. W ramach połączenia stylów przedpokoju i salonu oddajmy akcenty charakteru danego pomieszczenia.

Materiały

W przypadku mieszkań, gdzie przedpokój i pokój dzienny lub salon, są ze sobą połączone, problemem jest jednoczesne zaaranżowanie dwóch wnętrz. Trudno jest wykonać wystrój, dla dwóch różnych w charakterze pomieszczeń. Ważne, żeby aranżacja nie zacierała różnicy między nimi. Najczęściej polecanym przez ekspertów sposobem, jest zastosowanie różnych materiałów dla oddzielenia salonu od przedpokoju. W pokoju dziennym możemy na podłodze położyć drewniany parkiet lub panele. Są odpowiednim materiałem do tego typu wnętrz. W przedpokoju, gdzie zostawiamy swoje okrycia i obuwie, powinniśmy użyć materiału, bardziej odpornego na przynoszone z zewnątrz - piach, śnieg i błoto. Sprawdzą się tu płytki lub kamień. W ten sposób naturalnie oddzielamy dwa wnętrza od siebie. Granica płytek i paneli, stanowić będzie podział między przedpokojem a salonem.

Zobacz także: Jak zaaranżować wnętrze salonu w odcieniach fioletu?

Zróżnicowana kolorystyka

Kolejnym trafnym sposobem, na zróżnicowanie wnętrz przedpokoju i salonu, jest użycie odrębnej kolorystyki. Musimy jednak pamiętać, że barwy użyte w otwartym przedpokoju, powinny uzupełniać się z odcieniami w salonie. Jeśli więc w przedpokoju podłoga jest ciemna, a w salonie jasna - dobrze jest pomalować jedną ze ścian pokoju na ciemniejszy odcień. Wygląda to rewelacyjnie, gdy jest to ściana sąsiadująca z przedpokojem. W takim wypadku kolor użyty przy drzwiach wejściowych, powinien być jasny. Dobrym sposobem, na połączenie stylów, jest pomalowanie jednej ze ścian salonu nasyconym kolorem. W przedpokoju można wówczas użyć dodatków w tym samym odcieniu.

Zobacz także: Barwy zgodne z temperamentem

Ważne pomieszczenie

Aranżację przedpokoju, często zostawia się na sam koniec. Efektem jest wnętrze, zupełnie niepasujące do reszty pomieszczeń. W połączeniu z salonem, przedpokój staje się bardzo ważny. Jest wizytówką domu.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W przypadku mieszkań, gdzie przedpokój i pokój dzienny lub salon, są ze sobą połączone, problemem jest jednoczesne zaaranżowanie dwóch wnętrz. Trudno jest wykonać wystrój, dla dwóch różnych w charakterze pomieszczeń. Fot. www.kingasliwa.pl
W przypadku mieszkań, gdzie przedpokój i pokój dzienny lub salon, są ze sobą połączone, problemem jest jednoczesne zaaranżowanie dwóch wnętrz. Trudno jest wykonać wystrój, dla dwóch różnych w charakterze pomieszczeń. Fot. www.kingasliwa.pl

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »