reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak praktycznie urządzić spiżarnię?

Jak praktycznie urządzić spiżarnię?

Spiżarnia jest funkcjonalna i pomaga w utrzymaniu czystości w kuchni. Wbrew pozorom wielu z nas może urządzić spiżarnię, nawet w małym mieszkaniu. Musimy pamiętać tylko o tym, aby miała stały dopływ powietrza. Jak wybrać odpowiednie miejsce? I co w niej trzymać?

Odpowiednie miejsce

Znaleźć miejsce dla tego typu pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie zastosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”. To dodatkowa przestrzeń, która pozwala przechowywać używane w kuchni na co dzień przedmioty o dużych gabarytach. Chcąc przeznaczyć miejsce na spiżarnię w mieszkaniu, musimy spełnić pewne warunki:

- Najlepiej umiejscowić spiżarnię jak najbliżej kuchni. Pozwoli to nam w pełni wykorzystać jej przeznaczenie.

- Miejsce na spiżarnię musi być odcięte od dopływu ciepła. Temperatura w pomieszczeniu powinna wahać się pomiędzy 10–15°C. Miejsce to musi być dobrze zaciemnione i suche. Tak, aby stworzyć idealne warunki do przechowania żywności.

- Ważne, aby pomieszczenie było na tyle duże, żebyśmy mogli się swobodnie w nim poruszać.                                                                                                                   

- Warto zainwestować w półki o różnych rozmiarach i profilach. Przydadzą się specjalne powierzchnie na butelki i solidne blaty pod zgrzewki z wodą lub ciężkie urządzenia.

Zobacz także: Jakie akcesoria pomogą utrzymać porządek w spiżarni?

Co powinno się w niej znaleźć?

Spiżarnia jest miejscem przeznaczonym do przechowywania żywności. Powinny się znaleźć w niej półki na przetwory i konfitury. Dobrze jest zainstalować haki do suszenia ziół. W spiżarni możemy trzymać długoterminową żywność lub np. zgrzewki z napojami.

Zobacz także: Jak zaprojektować pomieszczenia, aby ograniczyć straty ciepła?

Dostęp do powietrza

Z problemem tak ważnej wentylacji w pomieszczeniu gospodarczym można sobie poradzić na wiele sposobów:
- przede wszystkim potrzebny jest osobny kanał wentylacyjny. Musi rozpraszać tworzące się w spiżarni zapachy i doprowadzać do niej dopływ świeżego powietrza.
- innym rozwiązaniem jest wykucie okna lub dwóch otworów na dole i na górze ściany zewnętrznej. Ich średnica powinna być nie większa niż 20cm.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Znaleźć miejsce dla pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie stosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”.
Znaleźć miejsce dla pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie stosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama