reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak dobrze wykorzystać powierzchnię piwnicy?

Jak dobrze wykorzystać powierzchnię piwnicy?

Piwnica jest idealnym miejscem do składowania przetworów, nieużywanych sprzętów lub sezonowej odzieży. Jeśli jednak chcemy, żeby piwnica dobrze nam służyła, musimy zadbać o odpowiednie warunki. Nie możemy dopuścić do zatrzymania w niej wilgoci.

Pomieszczenie gospodarcze

W domkach jednorodzinnych czy w blokach, piwnica może spełniać rolę pomieszczenia gospodarczego. W takim miejscu przechowuje się obok przetworów – narzędzia majsterkowicza, a obok sanek czy rowerów – rzeczy, których na co dzień nie używamy w domu. Często jest swojego rodzaju składem, do którego wynosi się wszystko to, co zawadza w mieszkaniu. Łatwo jest nazbierać wiele niepotrzebnych rzeczy i bez pomysłu, zagracić piwnicę.

Zobacz także: Czy piwnica może stanowić dodatkowe pomieszczenie mieszkalne?

Schludna i pełna ładu piwnica:

1. Stwórz osobny kącik, dla przetworów, sprzętu czy narzędzi majsterkowicza. Wydzielona przestrzeń, pomoże w utrzymaniu ładu. Łatwiej będzie znaleźć przedmioty, których szukasz.

2. Zabezpiecz każdą rzecz, zanim zaniesiesz ją do piwnicy. Nie wrzucaj do niej np. nieopisanych worków z sezonową odzieżą. Sztuczna choinka, także powinna być odpowiednio zapakowana i opisana.

3. Przetwory i sprzęt AGD trzymaj w piwnicy na drewnianych półkach. Opisuj słoiczki. Łatwiej będzie ci później znaleźć powidła czy soki. 

4. Dla narzędzi majsterkowicza zrób specjalną półkę. Trzymaj je razem i odkładaj w przeznaczone do tego miejsce.

Zobacz także: Czy należy ocieplać piwnicę?

Czynniki zewnętrzne

W związku z tym, że jest to pomieszczenie, znajdujące się pod powierzchnią ziemi, narażone jest, więc na silne działanie np. wilgoci. Dlatego, tak ważne jest, aby już na etapie planu budowy, odpowiednio zabezpieczyć piwnicę. Konieczna jest właściwa wentylacja powietrza w takim miejscu. Do przechowywania odzieży i żywności potrzebne jest suche pomieszczenie. Warto co jakiś czas spryskiwać piwnicę o wysokim poziomie wilgotności. Preparaty grzybobójcze dostępne są we wszystkich sieciowych sklepach.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Piwnica jest dobrym miejscem do składowania przetworów, nieużywanych sprzętów lub sezonowej odzieży. Jeśli jednak chcemy, żeby piwnica dobrze nam służyła, musimy zadbać o odpowiednie warunki.
Piwnica jest dobrym miejscem do składowania przetworów, nieużywanych sprzętów lub sezonowej odzieży. Jeśli jednak chcemy, żeby piwnica dobrze nam służyła, musimy zadbać o odpowiednie warunki.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama