reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Czy łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?

Czy łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?


W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody pielęgnacji kwiatów w łazience. W łazience bez okna, rośliny potrzebują większego nasłonecznienia. Jednak czy na pewno łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?

Wbrew błędnym przekonaniom, w łazience panują doskonałe warunki dla kwiatów. Podwyższona temperatura i wilgotność na wysokim poziomie, to czynniki korzystnie wpływające na żywotność kwiatów. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować, gdy włączamy kwiaty w aranżację łazienki.

1. Roślinność spełni swoją rolę w dużych i przestronnych wnętrzach. W małej łazience, może nie zawsze uda się wytworzyć optymalne warunki do przechowania kwiatów. Duże przestrzenie gwarantują roślinom odpowiednie naświetlenie i dobrą wilgotność powietrza.

Zobacz także: Co zrobić, żeby łazienka była miejscem relaksu?

2. Kwiaty najlepiej rozwijają się w łazience z dostępem do naturalnego światła. Okno pozwala na hodowlę różnych gatunków kwiatów. Także tych, wymagających intensywnego nasłonecznienia.

3. Brak okna w łazience nie wyklucza możliwości wstawienia roślin. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu wnętrz, jest zastosowanie energooszczędnych świetlówek. Rzucają one sztuczne światło, najbardziej zbliżone do naturalnego. Warunkiem jest jednak, co najmniej 10-cio godzinne naświetlanie roślin. W efekcie, żarówka powinna świecić się cały dzień.

Zobacz także: Jakich zasad się trzymać podczas aranżacji łazienki?

W zależności od gatunku, kwiaty wymagają różnych metod pielęgnacji. Pomimo wysokiego poziomu wilgotności w łazience, nie możemy zapomnieć o konieczności podlewania roślin. Woda jest im niezbędna do przetrwania. Pamiętajmy o częstym przecieraniu liści. Osiadający kurz, może zakłócić procesy odżywcze kwiatów. Łazienka jest miejscem, które ze względu na warunki może być „salonem odnowy” dla roślinności z całego mieszkania. Gdy zauważymy, że liście kwiatów wysychają, wystarczy, że przeniesiemy taką roślinę na tydzień do łazienki. Ciepło i wilgoć, pozwolą jej na nowo odżyć.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody ich pielęgnacji.
W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody ich pielęgnacji.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama