| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaką wybrać podłogę hotelową?

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

Z wymianą podłogi hotelowej mogą wiązać się kolejne, wcześniej nieplanowane wymiany. Na uszkodzenia najbardziej są narażone okładziny ścienne. Dlatego wytrzymałość podłogi jest istotnym jej aspektem. W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza. Mniej podatne na mijający czas są materiały pochodzenia naturalnego, a z biegiem lat wyglądają często lepiej. Wybór zależy od stylistyki wnętrza i jego funkcji. W projektach wnętrz stosuje się naturalne materiały, które zderzone z nowoczesnym formami, mimo upływu czasu nabierają dodatkowych kontrastowych walorów.

Na sukces w czasie projektowania podłogi mają wpływ łączenia poszczególnych cech i elementów, w taki sposób, by zostały wydobyte ich pożądane właściwości. Stylistyka wnętrza zależy od założeń inwestycyjnych i wizji architekta. Nowoczesne technologie dają większe możliwości tworzenia zaskakujących kompozycji, trwałego - estetycznego łączenia różnorodnych materiałów, kolorów i faktur. Technologia cięcia wodą czy laserem umożliwia inkrustacje dowolnego materiału. Nowoczesne technologie szkła pozwalają tworzyć wiszące schody, przeszklone podłogi, pod którymi ukryte jest światło bądź płynąca woda.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

W pomieszczeniach o dużej wilgotności najlepiej zastosować na podłodze hotelowej naturalne drewno. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w saunach. Nowoczesne technologie impregnatów i najnowsze systemy montażu drewna sprawiają, że może być ono zastosowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wzmożonej intensywności wykorzystania. Na rynku dostępne są również materiały doskonale imitujące naturalne tworzywo. Dobrym przykładem będą panele z tworzyw sztucznych, z widoczną wierzchnią cienką warstwą drewna, zatopioną w niezniszczalnej żywicy. Są one ponadto twarde i odporne na ścieranie płytki gresowe, wiernie oddające naturalne użylenia marmurów. Dobrze sprawdzają się również wykładziny dywanowe, których wysoka wytrzymałość pozwala na stosowanie w holach oraz uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Z kolei w ośrodkach SPA najlepiej sprawdzają się podłogi z naturalnych materiałów – kamienia i drewna. Materiały przyjazne człowiekowi doskonale wpisują się w filozofię SPA – miejsca luksusu, wypoczynku oraz holistycznej terapii dla ciała i umysłu. W nowoczesnych centrach fitness stosuje się zazwyczaj doskonałe w tych miejscach podłogi z tworzyw sztucznych. Bogata kolorystyka, łatwość łączenia, tworzenia bogatych wzorów, a także właściwości bakteriostatyczne – redukują ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób. Dodatkowym walorem są właściwości akustyczne, doskonałe wyciszające hałas powstający podczas chodzenia, zwiększając komfort użytkowanej przestrzeni.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »