| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaką wybrać podłogę hotelową?

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

Z wymianą podłogi hotelowej mogą wiązać się kolejne, wcześniej nieplanowane wymiany. Na uszkodzenia najbardziej są narażone okładziny ścienne. Dlatego wytrzymałość podłogi jest istotnym jej aspektem. W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza. Mniej podatne na mijający czas są materiały pochodzenia naturalnego, a z biegiem lat wyglądają często lepiej. Wybór zależy od stylistyki wnętrza i jego funkcji. W projektach wnętrz stosuje się naturalne materiały, które zderzone z nowoczesnym formami, mimo upływu czasu nabierają dodatkowych kontrastowych walorów.

Na sukces w czasie projektowania podłogi mają wpływ łączenia poszczególnych cech i elementów, w taki sposób, by zostały wydobyte ich pożądane właściwości. Stylistyka wnętrza zależy od założeń inwestycyjnych i wizji architekta. Nowoczesne technologie dają większe możliwości tworzenia zaskakujących kompozycji, trwałego - estetycznego łączenia różnorodnych materiałów, kolorów i faktur. Technologia cięcia wodą czy laserem umożliwia inkrustacje dowolnego materiału. Nowoczesne technologie szkła pozwalają tworzyć wiszące schody, przeszklone podłogi, pod którymi ukryte jest światło bądź płynąca woda.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

W pomieszczeniach o dużej wilgotności najlepiej zastosować na podłodze hotelowej naturalne drewno. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w saunach. Nowoczesne technologie impregnatów i najnowsze systemy montażu drewna sprawiają, że może być ono zastosowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wzmożonej intensywności wykorzystania. Na rynku dostępne są również materiały doskonale imitujące naturalne tworzywo. Dobrym przykładem będą panele z tworzyw sztucznych, z widoczną wierzchnią cienką warstwą drewna, zatopioną w niezniszczalnej żywicy. Są one ponadto twarde i odporne na ścieranie płytki gresowe, wiernie oddające naturalne użylenia marmurów. Dobrze sprawdzają się również wykładziny dywanowe, których wysoka wytrzymałość pozwala na stosowanie w holach oraz uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Z kolei w ośrodkach SPA najlepiej sprawdzają się podłogi z naturalnych materiałów – kamienia i drewna. Materiały przyjazne człowiekowi doskonale wpisują się w filozofię SPA – miejsca luksusu, wypoczynku oraz holistycznej terapii dla ciała i umysłu. W nowoczesnych centrach fitness stosuje się zazwyczaj doskonałe w tych miejscach podłogi z tworzyw sztucznych. Bogata kolorystyka, łatwość łączenia, tworzenia bogatych wzorów, a także właściwości bakteriostatyczne – redukują ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób. Dodatkowym walorem są właściwości akustyczne, doskonałe wyciszające hałas powstający podczas chodzenia, zwiększając komfort użytkowanej przestrzeni.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »