| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak utrzymać porządek w garderobie?

Jak utrzymać porządek w garderobie?

Garderoba jest istotnym miejscem w każdym domu. Wielu niestety garderoba kojarzy się z ciągłym bałaganem i niemożliwością znalezienia własnych ubrań. Istnieje mnóstwo sposobów, żeby temu zapobiec. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad.

Zaplanuj przestrzeń na garderobę zanim ją zapełnisz. Istotne jest, aby w planie mieszkania bądź domu uwzględnić przestrzeń na pomieszczenia gospodarcze. Garderoba jest jednym z nich. Pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich naszych ubrań, dodatków, często też pościeli i koców.

Zobacz także: Jak urządzić garderobę?

Najpierw planuj, potem wkładaj

Warto przed zbudowaniem garderoby i zapełnieniem jej zaplanować, gdzie powinny być poszczególne jej elementy. Pod wieszakami na ubrania i okrycia jesienno–zimowe, dobrze jest zbudować wysuwane półki na buty lub inne drobiazgi. Dzięki temu podłoga w garderobie będzie pusta. Wnętrze od razu wyda się bardziej przestronne i czyste. Buty przechowuj w odpowiednio oznakowanych pudełkach, tak by w razie potrzeby łatwo je znaleźć. Koce i pościel przechowuj na osobnych pułkach. Nie mieszaj ich z rzeczami. Łatwo zrobisz w ten sposób bałagan.

Spodnie do spodni, spódnice do spódnic

Rozwieś rzeczy tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest. Ważne jest by opracować swój system wieszania rzeczy tak, by szybko je znaleźć. Jedną z możliwych kombinacji jest rozwieszenie rzeczy w garderobie według długości. Spodnie ze spodniami, spódnice razem itd. Pamiętaj, że na drążku długości metra powinno wisieć nie więcej niż 15 rzeczy. Żeby ubrania wyglądały w naszej garderobie wciąż tak samo jak w sklepie, musisz użyć odpowiednich wieszaków. Gdy wracasz z ubraniami z pralni, pamiętaj, żeby rozpakować je od razu! Foliowe worki, w które są zapakowane nie przepuszczają powietrza. Rzeczy powinny mieć dostęp powietrza!

Zobacz także: Jak dobrać drzwi przesuwane do szafy lub do garderoby?

Sezonowo segreguj rzeczy. Podziel garderobę na segmenty: używanych i nie używanych rzeczy. W najbardziej dostępnym dla siebie miejscu powieś rzeczy, które nosisz w danym czasie. Segreguj sezonowo rzeczy! Zamieniaj ich miejsca w garderobie. Przy okazji sprawdzaj czy nie zalęgły się nigdzie mole!

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ułóż rzeczy w garderobie tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest.
Ułóż rzeczy w garderobie tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »