REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co wybrać: żaluzje czy rolety?

Gabriela Szuba
Zarówno rolety, jak i żaluzje są w pełni funkcjonalne. Fot. dekoria.pl
Zarówno rolety, jak i żaluzje są w pełni funkcjonalne. Fot. dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Zarówno rolety, jak i żaluzje są w pełni funkcjonalne. Rolety i żaluzje zastąpiły niemodne już firany i zasłony. Pomagają kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Pozostaje pytanie – co wybrać? Żaluzje i rolety – za i przeciw.

Żaluzje to prawdziwy hit lat 90. Biorąc pod uwagę ich funkcjonalność. Podstawową ich zaletą jest możliwość regulowania kąta nachylenia. Dzięki temu kontrolujemy ilość wpadającego światła. Możemy zamówić różne wersje kolorystyczne żaluzji. Również złote, które lepiej będą odbijały światło. Niestety mają one więcej wad niż zalet. Bardzo szybko się nagrzewają. W lecie nie uchronią nas przed upałem. Ponadto zbiera się na nich kurz. Wąskie rozstawienie żaluzji nie pozwala na ich dokładne odkurzenie. To powód, z którego nie poleca się ich alergikom. Oprócz tego mało stabilna wersja aluminiowa łamie się i zrywa. Dlatego ich użytkowanie nie trwa zazwyczaj długo.

REKLAMA

Zobacz także: Malowane okna: witraże

Drewniane żaluzje

Rozwiązaniem problemu aluminiowych żaluzji mogą być drewniane. Nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Dobrze zatrzymują światło. Ich wadą jest jednak ich waga. Są na tyle ciężkie, że nie poleca się montowania ich we framugach dużych okien.

Rolety – za i przeciw

Od kilku lat rolety wpisały się w standardy domowej mody. Ich montaż nie jest skomplikowany. Pewne modele możemy założyć sami. Kupimy je w sklepach oferujących sprzedaż materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Ponad to rolety w oknie sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Można je zamawiać we wszystkich wersjach kolorystycznych. Co więcej, rolety z nadrukiem mogą stanowić element wystroju. Wadą jest konieczność podnoszenia rolet, gdy chcemy wpuścić światło do środka. Dodatkowo filtrują jedynie światło, przez co pomieszczenie nagrzewa się. Co prawda nie widać na nich zbierającego się kurzu, ale brudzą się jak każdy materiał.

Zobacz także: Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Verticale

Pełnią funkcje żaluzji i rolet w jednym. Często stosuje się je w biurach. Materiał, z którego są zrobione, pozwala na utrzymanie czystości. Są jednak nieprzystosowane do częstego otwierania okien – za każdym razem, trzeba je zupełnie zsunąć.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA