| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak kolor ścian stymuluje nasz nastrój?

Jak kolor ścian stymuluje nasz nastrój?

Jaki wybrać kolor – pytanie powtarzane jak mantra przez wszystkich, którzy znajdują się na etapie wykończenia domu bądź remontu mieszkania. To jaki dobierzemy kolor zdecyduje o tym, jaki charakter będzie miało wnętrze.

Kiedy urządzamy dom kolor staje się podstawą. Kolor nie tylko sprawia, że pomalowane ściany są dużo przyjemniejsze, ale działa również jak katalizator nastrojów. Za pomocą barw możemy osiągać wyznaczone cele. Co to znaczy? Na przykład kolor pomarańczowy pobudza apetyt – więc sprytnym pomysłem będzie pomalowanie takimi odcieniami jadalni. Miejsce relaksu można natomiast podkreślić zielonym kolorem ścian i dodatków. Oto krótki opis tego, jak działają na nas kolory:

Zobacz także: Kuchnia w czerwieni - GALERIA

Czerwony 

W czystej postaci kolor ten stosowany jest niezwykle rzadko. Działa silnie pobudzająco, co może prowadzić do zmęczenia i rozdrażnienia, kiedy w pomieszczeniu przebywa się długo. Lepiej nadaje się do miejsc komercyjnych – banków, biur.

Niebieski

Powszechnie uważany jest za kolor chłodny. Ale jest naukowo udowodnione, że niebieski ma właściwości uspokajające – w tak pomalowanym pomieszczeniu obniża się ciśnienie krwi. Jest to więc idealna barwa do sypialni.

Zielony 

Zmniejsza napięcie mięśni, obniża ciśnienie krwi. Mówiąc krótko – przenosi nas na łono natury. Doskonały kolor do miejsc, w których chcemy ukoić nerwy po całym dniu pracy.

Zobacz także: Kolor i odcień podczas łączenia w schemacie wnętrza

Żółty 

Aktywuje umysł. Ten kolor świetnie nadaje się do miejsc, w których się uczymy i pracujemy. Żółty sprawia, że lepiej zapamiętujemy i kojarzymy. W jego otoczeniu ludzie czują się bardzo swobodnie. 

Fioletowy 

Działa kojąco na ludzką psychikę. To barwa, która pobudza wyobraźnię i rozwija intuicję. Można pomalować nim ściany artystycznego atelier, w pomieszczeniach mieszkalnych stosowany jest raczej rzadko.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jaki wybrać kolor – pytanie powtarzane jak mantra przez wszystkich, którzy znajdują się na etapie wykończenia domu bądź remontu mieszkania.
Jaki wybrać kolor – pytanie powtarzane jak mantra przez wszystkich, którzy znajdują się na etapie wykończenia domu bądź remontu mieszkania.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PB Online

Serwis badań internetowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »