reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu. Sprawdź co pasuje do łazienki w Twoim hotelu i co lepiej się w niej sprawdzi: wanna czy prysznic?

Wielkość hotelu

W przypadku niższego standardu hotelu, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni ma swoją wartość, a łazienki są małe, dominują w nich kabiny prysznicowe. Niebagatelną rolę odgrywa również oszczędność wody, którą zapewniają kabiny prysznicowe. W hotelach o wyższym standardzie część pokoi wyposaża się w wanny, a część w kabiny prysznicowe. 

Styl hotelu

Wybór wanny bądź kabiny musi być podyktowany dominującym stylem we wnętrzu hotelu. Hotele o wnętrzach historycznych, stylizowanych wyposażone są zazwyczaj w wanny, które wraz ze stylizowaną wanną stanowią dekoracyjny element pokoju kąpielowego, łazienki.

Zobacz także: Łazienka jak marzenie - galeria

Kultura kąpieli na świecie

Z kolei goście częściej wybierają kabiny prysznicowe ze względu na podwyższona higienę korzystania. Wiele też zależy od narodowości - goście z Ameryki i Europy preferują kabiny prysznicowe lub ta kwestia nie ma dla nich znaczenia, natomiast turyści z Azji wolą wanny. Jest to związane z kulturą kąpieli tych regionów. Kąpiel ma być relaksem, stałym elementem dnia. W wannie pełnej wody przeciętny Azjata zanurza się po uprzednim, dokładnym umyciu całego ciała, oddając się niezmąconemu wypoczynkowi.

W części łazienek w Hotelu Farmona Business & SPA zainstalowane są kabiny prysznicowe, w części wanny z zamontowanym parawanem. Zależało nam na tym, aby sprostać wszelkim gustom i upodobaniom, aby gość miał możliwość wyboru wyposażenia pokoju i łazienki. Stąd decyzja o zamontowaniu w części łazienek kabin, w części wanien. To rozwiązanie się sprawdziło i goście są zadowoleni z możliwości wyboru.

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe

W hotelach butikowych, ze względu na ich luksusowy, kameralny charakter, zbliżony jak najbardziej do domowej atmosfery, powinny być instalowane wanny, dla wygody gości z zamontowanym parawanem. W apartamentach wanny i kabiny prysznicowe.

Wanna i kabina w jednej łazience

Raczej nie spotyka się realizacji w Polsce, w których w łazience hotelowej znajduje się i wanna i kabina, choć na pewno one istnieją. Spotykamy za to takie rozwiązania w krajach Europy Zachodniej, w luksusowych hotelach. Jest to podyktowane standardem hotelu i koniecznością sprostania potrzebom wymagających gości, w warunkach wysokiej konkurencji. Hotele szukają rozwiązań, które sprawią, że gość będzie chciał wybrać właśnie ten obiekt, i oprócz udogodnień technicznych, niebanalnego designu, wyjątkowej oferty, ważna staje się możliwość wyboru miedzy kabiną prysznicową, a wanną.

Wanna z zamontowanym parawanem jest optymalnym rozwiązaniem dla hoteli, które nie mają wystarczając dużo przestrzeni i środków finansowych na zamontowanie wanny i kabiny, a chcą jak najlepiej sprostać wymaganiom swoich gości. Jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne i chętnie wybierane przez inwestorów.

ARTDESIGN

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu.
Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama