| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnym domu?

Jak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnym domu?

Przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach nowoczesnego domu powinna zostać zorganizowana w taki sposób, żeby użytkownicy w nim przebywający, nie przeszkadzali sobie nawet podczas wykonywania różnych czynności. Jak jednak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnym domu?

Jak zapewnić przestrzeń w domu?

Aby zapewnić komfort życia mieszkańcom warto zainwestować w następujące rozwiązania:

- drzwi albo ściany przesuwane,
- przegrody z materiałów np. przezroczystych, półprzezroczystych.

We współczesnych projektach domów zamyka się, a przy tym oddziela strefę gospodarczą i wejściową np. przedsionek. Nadto, minimalizuje się granice pomiędzy następującymi pomieszczeniami:

- jadalnią a kuchnią,
- salonem a tarasem,
- holem a salonem.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, w którym granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami są zmienne, można uzyskać przestrzeń zapewniającą komfort codziennego życia.

Nowoczesne rozwiązania

Garaż w tradycyjnych domach nie miał dużego znaczenia, ponieważ samochód nie był tak powszechny w użyciu, jak obecnie. Współcześnie garaż stanowi niezbędny element domu. Architekci projektując dom, zwracają szczególną uwagę na bramę garażową – traktując tego typu rozwiązanie za ważny element elewacji. Obecnie standardem w nowoczesnych domach stały się garaże przy domach, ale także garaże połączone z budynkiem.

Zobacz: Jakie materiały wykorzystać do budowy ścian

Zaleca się, aby salon stanowiący ogromną przestrzeń w nowoczesnym domu, mógł zostać oddzielony np. ruchomymi drzwiami, ścianami przesuwanymi, w celu stworzenia odrębnych pomieszczeń. Tego typu rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, ponieważ w razie zaistnienia konieczności – mieszkańcy mogą wygospodarować dwa odrębne pomieszczenia, w celu zapewnienia sobie przestrzeni, komfortu, ciszy.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Kuchnia w nowoczesnym domu nie jest już miejscem spotkań rodzinnych, towarzyskich. Stała się ona częścią przestrzeni dziennej, w której nie spędza się dużo czasu. Eksperci uważają, że najważniejszym elementem współczesnej kuchni jest tzn. „wyspa”. Wyspa łączy ze sobą funkcje stołu roboczego z elementami technologii kuchennej.

Warto pamiętać o tym, że wyspa jest jednocześnie dostępną z czterech stron płaszczyzną roboczą, a także stanowi ona miejsce najważniejszych i często niezbędnych urządzeń. W związku z tym, umożliwia ona wspólne przygotowywanie posiłków.

Warto także na koniec wspomnieć o tym, że architekci projektując nowoczesny dom, coraz częściej zacierają granice pomiędzy wnętrzem a najbliższym otoczeniem – jest to bardzo efektowne rozwiązanie. Zalecają oni także, aby do dzielenia strefy dziennej wykorzystać schody, zamiast np. drzwi.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach nowoczesnego domu powinna zostać zorganizowana w taki sposób, żeby użytkownicy w nim przebywający, nie przeszkadzali sobie nawet podczas wykonywania różnych czynności. Fot. ARTDESIGN
Przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach nowoczesnego domu powinna zostać zorganizowana w taki sposób, żeby użytkownicy w nim przebywający, nie przeszkadzali sobie nawet podczas wykonywania różnych czynności. Fot. ARTDESIGN

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »