| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaka poduszka będzie dla ciebie idealna?

Jaka poduszka będzie dla ciebie idealna?

Komfort twojego snu zależy w takiej samej od dostępności powietrza w sypialni, jak i twojej własnej poduszki. Dobrze dobrana zapewni ci spokojny i satysfakcjonujący wypoczynek.

W sklepach znajdziesz całe mnóstwo poduszek, powstaje jednak zawsze pytanie: jaki typ jest odpowiedni właśnie dla ciebie. Każda poduszka ma swoje własne przeznaczenie, jedne są zdrowotne a inne miękkie. Podobnie jest z butami czy też z krzesłami. Postaram się teraz w kilku zdaniach przybliżyć tę ważną kwestię, by wybór poduszki stał się prosty.

Poduszki te wykonane są z pianki, posiadającej takie same wypustki jak gąbka. Coraz częściej jednak, np. w szpitalach ludzie decydują się na zakup poduszek odleżynowych wykonanych także z pianki, ale za to posiadających około 90 kanalików powietrznych na całej swojej powierzchni. Tego rodzaju poduszka zapewnia ciału stały dostęp powietrza, przez co zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn. Jest ona szczególnie przydatna w szpitalach oraz innych placówkach medycznych. 

Zobacz także: Luksus w sypialni - GALERIA

Kształt tego rodzaju poduszki jest różnorodny, zależy w dużej mierze od przeznaczenia, np. czy będzie służył do ochrony pleców czy też nóg. Ważne jest, by pamiętać, że taka poduszka powinna mieć na opakowaniu zaznaczone, że jest ortopedyczna oraz co jeszcze ważniejsze, musi mieć ona atest ośrodków leczniczych i również lekarzy. Jeżeli poduszka ortopedyczna, którą zamierzasz kupić, nie ma takich „stempli” natychmiast odłóż ją i udaj się do specjalnego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym, gdzie z pewnością otrzymasz produkt godny zaufania.

Poduszki tego typu wykonuje się ze specjalnego spienionego bloku pianki. Charakterystyczną ich właściwością są dwa „garby”. W zależności od potrzeb klienta garby powinny znajdować się od siebie w większej lub mniejszej odległości. Warto także zwrócić uwagę na wielkość takiej poduszki, gdyż powinna być ona dostosowana do człowieka.

Poduszka ta zapewnia idealny komfort podczas snu. Dzięki niej kręgosłup znajduje się w odpowiedniej pozycji, a nie jest powykrzywiany w różne strony. Po nocy człowiek nie powinien odczuwać żadnych bólów ani sztywności karku, co niestety często zdarza się, jeżeli śpi się na poduszce innej niż ergonomiczna czy też profilowana. Dlatego poleca się ją wszystkim osobom, które cierpią na jakiekolwiek schorzenia kręgosłupa.

Zobacz także: Jak stworzyć dębową sypialnię z rattanem?

Budową i kształtem są bardzo zbliżone do poduszek ortopedycznych. Ich działanie jest również takie samo – mają leczyć oraz zmniejszać ból. Najlepiej jest zakupić poduszkę rehabilitacyjną w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym, by być pewnym produktu. Nieodpowiednio dobrana albo też niewłaściwie wykonana taka poduszka może bowiem spowodować więcej szkód, niż mogłoby się wydawać.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Komfort twojego snu zależy w takiej samej od dostępności powietrza w sypialni, jak i twojej własnej poduszki. Dobrze dobrana zapewni ci spokojny i satysfakcjonujący wypoczynek. Fot. ArtDecor24
Komfort twojego snu zależy w takiej samej od dostępności powietrza w sypialni, jak i twojej własnej poduszki. Dobrze dobrana zapewni ci spokojny i satysfakcjonujący wypoczynek. Fot. ArtDecor24

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »