reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak sobie radzić z awarią lodówki?

Jak sobie radzić z awarią lodówki?

O każdej porze roku sprawna lodówka to niezbędny sprzęt AGD. Lodówka pozwala nie tylko przedłużyć czas przechowywania żywności, ale także umożliwia przygotowanie wielu smakołyków.

Współczesne lodówki działają niemalże bez Twojej ingerencji. Posiadają bowiem system samorozmrażania, samodzielnie radzą sobie z nadmiarem szronu i lodu, pilnują by drzwi były szczelnie zamknięte.

Jakie mogą pojawić się awarie?

Najczęstszym obserwowanym problemem związanym z funkcjonowaniem lodówki jest zbierająca się woda i wilgoć. Mogą temu towarzyszyć również inne sytuacje.

1. Na dolnej półce pojawiła się woda, a dodatkowo nie słychać pracy lodówki.
2. Dolna półka lodówki jest wilgotna, z lodówki wydobywa się nieświeży zapach, ale słychać szmer pracującego agregatu i sprężarki.
3. Nic nie wskazuje na to, by lodówka przestała pracować, a mimo to na dolnej półce pojawiła się woda.

Jak sobie z nimi radzić?

W pierwszej sytuacji należy sprawdzić, czy lodówka jest prawidłowo podłączona do sieci elektrycznej. Może dzieci podczas zabawy poruszyły wtyczkę odłączając ją z gniazdka? Może pojawiła się przerwa w dostawie prądu lub nastąpiło przeciążenie obwodu i trzeba ponownie włączyć bezpiecznik.

W drugim przypadku: sprawdź temperaturę jaka została ustawiona w lodówce – może jest za wysoka, obejrzyj dokładnie uszczelkę wokół drzwi – może uległa ona uszkodzeniu i trzeba będzie ją wymienić, a może jakiś przedmiot wewnątrz lodówki blokuje szczelne zamknięcie, np. garnek lub talerz są za duże i nie mieszczą się w lodówce.

W trzeciej sytuacji sprawdź ujście wody znajdujące się w tylnej części lodówki. Mogło zostać zatkane przez resztki jedzenia.

Zobacz także: Jak dbać o zmywarkę?

Kiedy wezwać serwis?

Jeśli po wykonaniu wcześniej zaproponowanych czynności lodówka nadal źle działa należy wezwać serwisantów. Natomiast jeśli po ich interwencji sprzęt nadal działa wadliwie – zażądaj od producenta wymiany lodówki, oczywiście jeśli jest jeszcze na gwarancji.

Zobacz także: Jak diagnozować usterki sprzętu AGD?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

O każdej porze roku sprawna lodówka to niezbędny sprzęt AGD. Pozwala nie tylko przedłużyć czas przechowywania żywności, ale także umożliwia przygotowanie wielu smakołyków.
O każdej porze roku sprawna lodówka to niezbędny sprzęt AGD. Pozwala nie tylko przedłużyć czas przechowywania żywności, ale także umożliwia przygotowanie wielu smakołyków.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama