REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowy trend - francuskie haiku

Sense Of Beauty
Joanna Kornecka
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY

REKLAMA

REKLAMA

Teraz masz szansę odmienić swoje mieszkanie i zastosować francuskie haiku. Skuś się na jeden z nowych trendów - projektów francuskiej designerki Constance Guisset, jak np. fotel wyglądający jak rozpięta na drewnianych obręczach krynolina, lampa z lewitującym w powietrzu włącznikiem, akwarium dla rybek, które równocześnie jest klatką dla ptaków.

Kilka słów o autorce

REKLAMA

Projekty Constance Guisset są równie tajemnicze jak ona sama, tworzy nowe trendy, np. francuskie haiku. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie będzie to łatwe. Jej strona internetowa jest enigmatyczna. Sama mało mówi o sobie, robią to za nią jej projekty – poetyckie, pełne niespodzianek, nowatorskie i bardzo pomysłowe. Swój własny stół warsztatowy skonstruowała będąc ośmioletnią dziewczynką, a dwa lata później wykonała na nim pierwszy projekt – wyrzynarkę elektryczną, której używa do dziś. Guisset bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Jej talent i poczucie humoru dostrzegli też bracia Bouroullec i zaproponowali jej pracę w swoim studio projektowym, z którym związana była przez kilka lat. Ma naturę dziecka. Przyznaje, że szybko się nudzi i nie lubi poświęcać dużo czasu jednej rzeczy.

REKLAMA

Zanim ukończyła National School for Industrial Design w Paryżu studiowała nauki polityczne, uczyła się w szkole biznesu i dyplomacji, pracowała w galerii sztuki i była asystentką japońskiego ministra spraw zagranicznych. Wygrał jednak design, którym interesowała się, jak mówi, od zawsze.

Zobacz także: Zaprojektuj wymarzony dom

Nietypowy fotel na biegunach

Pierwszym projektem, w którym ujawnił się jej talent był Dancing Chair – nowoczesna wersja fotela na biegunach. Chociaż można się w nim huśtać, to jednak w niczym nie jest podobny do swojego anachronicznego przodka. Delikatna, drewniana konstrukcja przypomina bardziej ażurową muszlę wyścieloną wielką poduchą uszytą z miękkiej, grubo plecionej tkaniny. Tapicerowane zdejmowane siedzenie jest wygodne i z łatwością dopasowuje się do ciała siedzącego. Główną jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego fotela jest bardzo lekki. Pokazany na Maison&Objet w Paryżu, od razu zwrócił uwagę publiczności na debiutującą designerkę.

Lampy

Fiat Lux to najbardziej niezwykły system oświetleniowy jaki został ostatnio zaprojektowany. Kiedy światło jest włączone, włącznik lampy lewituje w powietrzu, kiedy jest wyłączone staje się autonomiczną sferą, którą możemy połączyć z abażurem za pomocą systemu magnetycznego. Wystarczy tylko wypowiedzieć fiat lux – niech się stanie światłość – i sterujący włącznikiem jak czarodziejską różdżką staje się iluzjonistą. Vertigo to kolejna lampa, o ażurowej konstrukcji, wyznaczająca nowy trend. Zawieszona pod sufitem na niewielkim kloszu, wprowadza do wnętrza klimat intymności. Jest niezwykle lekka (przy średnicy 2 m waży niecałe 500g), poruszana rytmem podmuchów powietrza, obraca się powoli jak wielki wachlarz, rysując w przestrzeni transparentny rysunek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kosz na śmieci

Guisset tworząc nowe trendy bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Chociaż projekty Guisset są niezwykle poetyckie i wyglądają jak magiczne zabawki, nie są pozbawione racjonalizmu, wręcz przeciwnie, projektantka przemyślała ich działanie z precyzją godną miana konceptualisty. Na przykład Tri3 – rozkładany kosz na śmieci, a jednak coś więcej niż zwykły kosz. To opracowany z niezwykłą pomysłowością system pomagający sortować odpadki. Wertykalny segment o nowoczesnym wyglądzie ma trzy osobne pojemniki, każdy przeznaczony na odpowiedni rodzaj śmieci. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni i ma bardzo proste zasady działania. Każdy z pedałów umieszczonych na dole otwiera inną część kosza. I tak górny pojemnik przeznaczony jest na odpady organiczne, środkowy na plastikowe, a dolny na szkło.

Zobacz także: Modny i funkcjonalny przedpokój

Projekty młodej paryżanki to nie masowa produkcja. Są ponadczasowe, a ona sama należy do świadomych swoich poszukiwań projektantów. Idealny projekt powinien zaskakiwać nowatorskimi rozwiązaniami, być funkcjonalny i piękny. A piękno tkwi w prostocie. To jej własny przepis na udane projektowanie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    REKLAMA

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    REKLAMA

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA