| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Dom pod miastem? Tylko z dobrym dojazdem

Dom pod miastem? Tylko z dobrym dojazdem

Własny dom jest marzeniem wielu z nas. Większość Polaków decyduje się na zakup domu pod miastem, chcąc w ten sposób zaznać trochę ciszy i spokoju. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, jak kłopotliwe mogą okazać się codzienne dojazdy do pracy.

Zakup domu pod miastem powinien być niezwykle przemyślanym przedsięwzięciem. Odbiegając od kwestii związanych z samym budynkiem, bardzo ważny jest wybór lokalizacji. Pochopne podjęcie decyzji może skutkować stratą wielu godzin na dojazdy.

Oczywiście wybór lepiej skomunikowanych rejonów musi wiązać się z większym kosztem zakupu nieruchomości, jednakże warto już na początku zweryfikować swoje możliwości finansowe z tym, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na dotarcie do pracy. Na dalsze odległości mogą sobie pozwolić przedstawiciele tak zwanych wolnych zawodów, którzy bardzo często pracują zdalnie, jednakże dla reszty etatowców dobry dojazd jest kluczowym czynnikiem.

Zobacz: Domek letniskowy - przyjaciel urlopowicza

- Dojazd z podwarszawskiej miejscowości do centrum może okazać się znacznie lepszy niż z innych dzielnic stolicy – przekonuje Tomasz Mackiewicz z Emmerson Realty S.A. – Kluczowy jest wybór lokalizacji blisko autostrad i dróg ekspresowych, które znacznie skracają czas podróży.

Przykładem mogą być okolice Grodziska Mazowieckiego, z którego dojazd do centrum Warszawy zajmuje mniej czasu niż na przykład z Białołęki. Warto także na bieżąco śledzić budowy drogowe pod względem decyzji zakupu domu. Może się okazać, że w najbliższym czasie zostanie ukończony ważny odcinek, który znacznie skróci czas podróży. Jak na przykład budowa trasy S8, dzięki której mieszkańcy Nadarzyna i okolic znacznie szybciej dotrą do stolicy.

Na rynku nieruchomości jest sporo ofert sprzedaży domów w lokalizacjach, które niebawem będą oferować bardzo dobry dojazd do centrum miasta.

Przykładem jest duży, wygodny dom o powierzchni 230 mkw.  znajdujący się w Starej Wsi koło Nadarzyna. Budynek składa się z 6 pomieszczeń, w tym 4 sypialni, jest wybudowany w technologii tradycyjnej i znajduje się na 1000 -metrowej działce, zagospodarowanej dużą ilością nasadzeń. – Podsumowuje Tomasz Mackiewicz z Emmerson Realty S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »