REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Rozwój rynku nieruchomości jest impulsem do powstawania projektów typu mixed-use, których celem jest wszechstronne zaspokojenie potrzeb klientów. Takie kompleksy komercyjno-mieszkaniowe, wplatające elementy kulturalno-rozrywkowe są coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie każdy metr kwadratowy musi być zagospodarowany w maksymalnym stopniu.

REKLAMA

Idea mixed-use może być zastosowana w pojedynczym budynku, jak i w całym kompleksie, w obrębie którego zawarte zostały powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe oraz obiekty kultury. Taka przestrzeń spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i najemców powierzchni komercyjnych. Pozwala tworzyć zintegrowane społeczności, które funkcjonują w obrębie danego kompleksu.

Mieszkanie dla konesera

REKLAMA

Takie projekty często powstają w miejscach z dużym potencjałem, zarówno lokalizacyjnym, jak i społecznym, które do tej pory nie zostały należycie zagospodarowane. Dlatego między innymi rewitalizacja starych obiektów stała się coraz częstszym zjawiskiem na warszawskim rynku nieruchomości. Zabytkowe kamienice lub budynki adaptowane na powierzchnie mieszkalno-biurowe nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, ale także idealnie komponują się z tkanką miejską.

Świetnym przykładem są takie warszawskie dzielnice jak Praga Północ i Południe, które mimo świetnej lokalizacji i komunikacji z centrum miasta, dopiero od niedawna zyskały uznanie w oczach inwestorów.

Wzorem godnym naśladowania jest kompleks Centrum Praskiego Koneser, który powstał na terenach dawnej fabryki wódek na Pradze Północ. Budowane i adaptowane są tam nie tylko powierzchnie mieszkalne i biurowe, ale także handlowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo zwieńczeniem idei mixed-use będzie Muzeum Polskiej Wódki, a całość zamknięta w postindustrialnym stylu.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkania cieszą się w tym miejscu bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, dla których Stara Praga zaczyna być miejscem modnym i intrygującym – zauważa Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.  

REKLAMA

– W naszej ofercie mamy 2-pokojowy apartament z panoramicznymi oknami oraz tarasem na całej szerokości mieszkania. Ta niezwykła nieruchomość, wykończona w wysokim standardzie, jest gotowa do wprowadzenia.- Opisuje Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

Kolejnym przykładem mixed-use jest Soho Factory, powstałe w miejscu dawnych zakładów przemysłowych na praskim Kamionku. Biura, sklepy, muzea, restauracje i oczywiście mieszkania tworzą unikalny, postindustrialny mikroklimat.

Jest to swojego rodzaju enklawa, która przyciąga ludzi sztuki i biznesu oraz mieszkańców, doceniających niebanalną architekturę – opisuje Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A – przykładem nieruchomości, która odwzorowuje charakter całego projektu jest apartament zaprojektowany w stylu loftowym. Ciche, jasne i niezwykle przestronne mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. znajduje się w luksusowym apartamentowcu z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Projektów typu mixed-use w mniejszej lub większej skali pojawia się coraz więcej na warszawskim rynku nieruchomości. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form budownictwa, które uwzględniają tylko jedno lub dwa zastosowania.

Emil Chrzanowski, Emmerson Realty S.A.

Strefynieruchomosci.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA