REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy w wynajmowanych mieszkaniach królowały stare meble pamiętające czasy PRL-u, bezpowrotnie mijają. Na stronach serwisów nieruchomości coraz mniej jest ofert prezentujących niski standard. Obecnie właściciele bardziej dbają o swoje lokale dostosowując je do potrzeb konkretnych grup najemców.

Już nie tylko cena

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że najemcami są tylko i wyłącznie osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Naturalnie, nadal znaczna część poszukujących lokali do wynajęcia kieruje się względami finansowymi, co jednak nie przeszkadza im w oczekiwaniu pewnego standardu nieruchomości, za którą co miesiąc będą płacić czynsz. Dotyczy to zarówno studentów, jak i młodych osób na początku swojej kariery zawodowej, którzy nie wymagają mebli i sprzętów z najwyższej półki cenowej, lecz komfortowego, zadbanego mieszkania.

REKLAMA

W Polsce pojawia się także coraz więcej osób, dla których mieszkanie w wynajmowanej nieruchomości jest kwestią wyboru. W większości są to mieszkańcy większych aglomeracji, którzy nie chcą wiązać się z jednym miejscem kredytem hipotecznym na 20 lub 30 lat. Te osoby cenią swoją niezależność i mobilność, są przygotowane na ewentualną przeprowadzkę podyktowaną zmianą miejsca pracy. Ta grupa najemców zupełnie inaczej podchodzi do mieszkań. W pierwszej kolejności wybierają mieszkania odpowiadające ich preferencjom, czyli w dobrej lokalizacji i standardzie, a dopiero później zwracają uwagę na kwotę miesięcznego czynszu.

Zmiana świadomości wynajmujących

REKLAMA

Właściciele mieszkań znacznie częściej traktują wynajem, jako stałe źródło dochodu, które stanowi ważną część miesięcznego budżetu. Coraz więcej inwestorów wycofuje swoje pieniądze z niskooprocentowanych lokat i kupuje mieszkanie pod wynajem. Inni zaś, korzystając z rekordowo niskich stóp procentowych w naszym kraju, zaciągają kredyty hipoteczne, a czynszem z wynajmu pokrywają z nawiązką miesięczną ratę.

Konkurencja na rynku wynajmu jest coraz większa, dlatego właściciele mieszkań starają się uatrakcyjnić swoją ofertę. Wnętrza zaaranżowane przez dekoratorów, wysokiej klasy meble i sprzęt agd – takie oferty coraz częściej pojawiają się w serwisach nieruchomości i biurach pośrednictwa.

Wynajmujący mają świadomość, że gorzej wykończone mieszkanie dłużej będzie czekać na najemcę, a każdy miesiąc zwłoki ma wymierne skutki finansowe – tłumaczy Dorota Rzewuska z Emmerson Realty S.A. – Właściciele inwestują w ładne, jasne i dobrze wyposażone mieszkania, starając się wyróżnić swoją ofertę na tle innych, dodatkowo standardem staje się także korzystanie z pomocy profesjonalnego fotografa, by przyciągnąć więcej zainteresowanych. – Dodaje Menadżer ds. Kluczowych Klientów w Emmerson Realty S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Apartamenty przyciągają najemców

REKLAMA

Luksusowych mieszkań w dobrej lokalizacji pojawia się coraz więcej na rynku wynajmu. Tego typu lokale trafiają do określonej grupy najemców, którzy są w stanie zapłacić wyższy czynsz za zadbaną nieruchomość spełniającą ich wymagania. W przypadku tego typu mieszkań z górnej półki niezwykle ważną kwestię odgrywa atrakcyjna lokalizacja, jednakże nie dla każdej nieruchomości powinna być taka sama.

Przykładem jest Warszawa, gdzie mniejsze lokale świetnie wynajmują się w Śródmieściu oraz na Mokotowie, ponieważ spełniają kryteria młodych osób, którym zależy na bliskości centrum i dobrym połączeniu komunikacyjnym do pracy.

Z większymi lokalami jest inaczej. - Luksusowe apartamenty nie muszą być zlokalizowane w ścisłym centrum, ale powinny znajdować się w prestiżowych częściach miast – tłumaczy Dorota Rzewuska – przykładem jest oferta wynajmu pięknego apartamentu na Osi Królewskiej, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wilanowa. 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 78 mkw. jest nowe i stylowo wykończone wysokiej klasy materiałami i idealnie nadaje się dla osób, które cienią sobie wygodę oraz spokój.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA