reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Prywatny akademik dla studenta

Prywatny akademik dla studenta

Dla inwestorów zwykłe mieszkania to już za mało. Dlatego szukają nowych rozwiązań dla ulokowania swojego kapitału. Między innymi są to szpitale, mieszkania dedykowane osobom starszym oraz komercyjne akademiki. Tych ostatnich buduje się w Polsce coraz więcej.

Powstawaniu prywatnych akademików sprzyja coraz większa liczba studentów, także tych z zagranicy. Jednocześnie liczba oferowanych w akademikach pokoi praktycznie nie ulega zmianom. Uczelnie wyższe nie są skłonne do budowania nowych obiektów dla studentów, skupiając się raczej na rozbudowie oferty dydaktycznej i związanej z tym niezbędnej infrastruktury. Dlatego z roku na rok coraz większej liczbie studentów nie udaje się uzyskać miejsca w akademiku. Dotychczas jedyną alternatywą dla nich był wynajem prywatnego pokoju lub całego mieszkania. Teraz mają oni także możliwość wynajęcia pokoju, zazwyczaj w standardzie hotelu 1-gwiazdkowego, w specjalnie dla nich dedykowanym budynku, zarządzanym jednak nie przez uczelnię, a osobę prywatną.

Ceny w takich akademikach są oczywiście nieco wyższe niż w uczelnianych domach studenckich. Z reguły jednak są konkurencyjne wobec wynajmu mieszkania, a ponadto jest to wynajem pewniejszy niż od prywatnego właściciela mieszkania, który może podnieść czynsz w każdej chwili.

Ceny miejsc w wybranych prywatnych akademikach aktualne w roku akademickim 2016/2017

Miasto, ulica

Inwestycja

Ogólna liczba pokoi

Cena miejsca w pokoju
1-osobowym

Cena miejsca w pokoju
2-osobowym

Cena miejsca w pokoju
3-osobowym

Łódź, ul. Wigury

Student Depot - Salsa

267

990 - 1 400 zł*

750 - 850 zł*

 -

Poznań, al. Niepodległości

Student Depot - Polonez

360

860 - 1 090 zł*

655 - 790 zł*

545 zł

Warszawa, ul. Kazimierzowska

Student House

65 miejsc

940 zł

830 zł

710 zł

Wrocław, ul. Kościuszki

Prywatny Akademik Wrocław

10

900 zł

650 zł

550 zł

*cena zależy od standardu pokoju
źródło: Grupa Emmerson, Dział Badań i Analiz na podstawie danych zamieszczonych na stronach internetowych wybranych inwestycji

Najwięcej prywatnych akademików pojawia się w miastach, w których występuje bogata oferta dydaktyczna, a jednocześnie można tam znaleźć niewiele miejsc noclegowych oferowanych przez uczelnie. Są to m.in. Łódź, Wrocław, czy Poznań. Zgodnie z zapowiedziami inwestorów kolejne prywatne akademiki pojawią się także m.in. w Warszawie, Krakowie, czy Lublinie. Daleko posunięte plany budowy takich obiektów posiada Budner Development w dwóch lokalizacjach w Warszawie – pokoje mają być gotowe w lipcu 2018 r. Spółka planuje stworzyć całą sieć akademików na terenie kraju – w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie oraz Rzeszowie. Rozwój swojej sieci akademików planuje również spółka Griffin Real Estate, będąca właścicielem sieci Student Depot. Najnowszym jej projektem jest dom studencki w Lublinie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prywatny akademik dla studenta /fot. Fotolia
Prywatny akademik dla studenta /fot. Fotolia

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama