REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dobre ogłoszenie sprzedaży nieruchomości – jak je przygotować?

 PolishProperty.eu
PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcie nieruchomości to jej najlepsza wizytówka w internecie. Ładne zdjęcie bez zwięzłego i ciekawego opisu na niewiele się jednak zda. Czy wiesz w takim razie, jak przygotować interesujący opis nieruchomości?

REKLAMA

Jak zacząć?

Nie ma jednego sposobu na przygotowanie ogłoszenia nieruchomości, tak samo, jak nie ma jednego sposobu na zrobienie dobrego zdjęcia nieruchomości. Jest jednak kilka podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać, aby można było powiedzieć, że ogłoszenie zostało zrobione profesjonalnie. Przygotowując ogłoszenie, pamiętaj więc o tym, aby:

  • wejść w rolę klienta;
  • wskazać konkrety w opisie lokalu;
  • dbać o kulturę języka i używać polskich znaków;
  • przygotować ogłoszenie w sposób czytelny i uporządkowany.

1. Określenie potencjalnego klienta

Zarówno treść, jak i sposób wypowiedzi powinien być dostosowany do potencjalnego odbiorcy. Gdy chcesz wynająć mieszkanie grupie studentów postaraj się ich zaciekawić pisząc np. dowcipnie, niestandardowo.

W przypadku wynajmu luksusowego apartamentu język trzeba będzie zmienić na wyważony. Klient musi wiedzieć, że po drugiej stronie stoi ekspert, który ma do wynajęcia luksusowy lokal i jest specjalistą oferującym miaszkania w najwyższym standardzie.

2. Tytuł i schemat ogłoszenia – nie zapomnij o nich

REKLAMA

Tytuł powinien zawierać najważniejsze informacje i wyróżniać się na tle innych ogłoszeń. Nie wpadaj w rutynę i postaraj się być oryginalny. Kolejne “Mieszkanie trzypokojowe w centrum Łodzi” już nikogo nie zainteresuje. Za to “Przytulne i nowoczesne M4 w centrum Łodzi z widokiem na park za 1700 zł/mc” sprawi, że potencjalny klient chętniej w nie kliknie i chwyci za telefon.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętaj, że liczby w tytule sprawiają, że klient wie, czego się spodziewać, a mocny lead (czyli pierwsza część tekstu) zachęca do dalszej lektury. Ponadto najważniejsze informacje i zalety wpisz w górnej części tekstu i koniecznie je pogrub.

3. Używaj śródtytułów, aby zwrócić uwagę klienta

Uświadom sobie, że wielu klientów nie czyta ogłoszeń, lecz skanuje je wzrokiem. Na lekturę całego ogłoszenia decydują się dopiero wówczas, gdy mieszkanie wyda im się warte uwagi.

Dlatego ogłoszenie musi zawierać śródtytuły, a jego treść powinna być uporządkowana i logicznie zaplanowana. Śródtytuł “Pełny miesięczny koszt wynajmu” lub “1300 zł miesięcznie z opłatami” od razu pozwala znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące ceny. Z kolei kupujący mieszkanie może zainteresować się nagłówkiem “Rozkładowe mieszkanie to większe możliwości” lub “Słoneczna kuchnia i rodzinna jadalnia”.

4. Nie zapomnij o wypunktowaniach i podkreśleniach

REKLAMA

Najistotniejsze informacje zaprezentuj w punktach, dzięki temu klient będzie je mógł łatwiej odnaleźć. Wszystkie zalety mieszkania, pokoje i ich metraż, jak również poszczególne opłaty warto rozbić na pojedyncze elementy, aby osoba czytająca ogłoszenie mogła je bez trudu odnaleźć.

Ważne informacje w ogłoszeniu staraj się zawsze pogrubić, np.: mieszkanie w pełni umeblowane, ale nie przesadzaj, aby pogrubień nie było z kolei za dużo, ponieważ możesz w ten sposób wprowadzić chaos w opisie.

Nie zapomnij również o poprawności językowej i używaniu polskich znaków, ponieważ w taki właśnie sposób przedstawiasz się czytelnikowi.

Zobacz także: Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zobacz także: Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Zobacz także: Zakup domu w zabudowie szeregowej. Segment skrajny czy środkowy – który wybrać. Poradnik

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA