reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Doradca kredytowy – czy warto korzystać z jego usług?

Doradca kredytowy – czy warto korzystać z jego usług?

Zakup domu lub mieszkania często łączy się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Ponieważ rynek kredytów hipotecznych jest coraz bardziej dynamiczny, nie nadążamy z analizą kolejnych zmian. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po poradę u doradcy kredytowego.

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy?

Doradcy kredytowi, dzięki posiadanej wiedzy i umiejętnościom, pomagają w wybraniu odpowiedniego kredytu w zależności od potrzeb klienta. Przede wszystkim potrafią dokonać trafnej analizy rynku kredytowego. Co do zasady przedstawiają klientowi oferty kilku banków – zgodne z oczekiwaniami potencjalnego kredytobiorcy. Z doradcą możemy skontaktować się telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej bądź umówić się na spotkanie.  

Korzystanie z usług doradcy kredytowego jest bezpłatne. Jego wynagrodzenie pochodzi od banku, z którym współpracuje. Warto zaznaczyć, że gwarantuje to potencjalnemu kredytobiorcy rzetelność i zaangażowanie doradcy – przecież od jego starań, żeby klient uzyskał kredyt, zależy czy otrzyma wynagrodzenie.

Ocena zdolności kredytowej

Doradca kredytowy pomaga przede wszystkim w ocenie zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Dokonując analizy ofert kilku banków, przedstawia jakie są szanse klienta na uzyskanie kredytu i w jakiej wysokości. Podpowiada także, co obniża zdolność kredytową, oraz co ją poprawia. Mimo pomocy specjalisty, powinniśmy również sami śledzić jakie są nasze możliwości, chociażby sięgając po artykuły odnoszące się do rynku kredytowego.

Zobacz także: Pośrednik w obrocie nieruchomościami – jego obowiązki i wynagrodzenie

Formalności

Ubieganie się o kredyt hipoteczny wiąże się z gromadzeniem szeregu dokumentów – potwierdzających zatrudnienie, wysokość zarobków oraz dane odnoszące się do nieruchomości, którą chcemy zakupić. Informacje dotyczące załączników do wniosku kredytowego możemy uzyskać w banku. Należy jednak zauważyć, że doradca wskaże, jak należy wypełnić wniosek kredytowy oraz o jakich dokumentach trzeba pamiętać. Wtedy bank nie zwróci się do nas z prośbą o uzupełnienie wniosku. Braki formalne z pewnością wydłużyłyby procedurę i czas, w jakim kredyt zostanie przyznany.

Korzyści przy zawieraniu umowy kredytu

Doradca finansowy może sprawnie przeprowadzić negocjacje z bankiem, które przyniosą profity potencjalnemu kredytobiorcy. Na czym możemy zyskać? Po pierwsze, doradca kredytowy może przekonać bank do rezygnacji z prowizji za udzielenie kredytu czy też wcześniejszej spłaty zobowiązania. Poza tym pojawia się szansa, że bank obniży marże, a niekiedy nawet zrezygnuje z wymogu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Pomoc po uzyskaniu kredytu

Pomoc doradcy kredytowego może być również ważna po uzyskaniu kredytu. Może on bowiem podpowiedzieć jak zmienić kredyt na korzystniejszy czy też np. doradzić w kwestii przewalutowania kredytu.

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama