reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Ocieplenie budynków a gwarancje producenta systemu ociepleń

Ocieplenie budynków a gwarancje producenta systemu ociepleń

Ocieplenie domu stanowi bardzo ważną kwestię. Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że używając materiałów różnych producentów, tracimy gwarancję. Stosując kompletny system ociepleń budynków nie tylko zyskujemy bezpieczeństwo i trwałość, lecz także mamy pewność, że nie stracimy gwarancji, którą zapewnia producent systemu ociepleń.

Czym jest system ociepleń?

System ociepleń to produkt złożony z wzajemnie ze sobą powiązanych innych produktów. W skład takiego systemu wchodzą m.in. zaprawa do klejenia i szpachlowania, siatka zbrojąca, środek gruntujący oraz wyprawa wierzchnia. Wybieranie różnych produktów, nawet najlepszych marek, nie daje nam pewności trwałego systemu ocieplenia budynku. Może bowiem okazać się, że poszczególne elementy nie współgrają ze sobą i trzeba będzie szybko wymienić je na nowe.

Zobacz także: Załącznik do umowy o wykonanie prac ociepleniowych

Aprobaty, certyfikaty, deklaracje

Przepisy prawa budowlanego określają, jakie dokumenty są niezbędne do wprowadzenie materiałów do obrotu. Wśród takich dokumentów należy  wymienić aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności itp. Kupując odpowiednio oznakowane produkty, mamy pewność, że są one bezpieczne.

Kiedy producenci systemów ociepleń udzielają gwarancji?

Producenci systemów ociepleń udzielają pełnej gwarancji jedynie w sytuacji wykorzystania pełnego, certyfikowanego systemu ociepleń budynku konkretnej marki. Producenci nie ponoszą natomiast odpowiedzialności za awarie, które stanowią wynik dobrania przypadkowych (niesystemowych) materiałów do ocieplenia budynku. Należy pamiętać, że korzystając nawet z najlepszych marek, które nie tworzą jednak jednego systemu, nie unikniemy usterek. Można powiedzieć, że ryzyko awarii jest dużo wyższe niż w przypadku wyboru systemu jednego producenta.

Zobacz także: Problemy z działką? Czy możemy liczyć na odszkodowanie?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ocieplenie budynku.
Ocieplenie budynku.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama