REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność /fot. shutterstock
Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność /fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na polskim rynku nieruchomości funkcjonują dwa modele współpracy z biurami nieruchomości. Najpopularniejszym jest umowa otwarta tzn. współpraca z wieloma agentami. Nie zawsze ten rodzaj współpracy przynosi wymierne efekty i korzyści dla właściciela. Drugi model współpracy to umowa na wyłączność. Okazuje się to być może nieoczywiste, ale przynosi ona najlepsze efekty. Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem? Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? Kiedy mniej znaczy więcej?

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem?

Współpraca z jednym biurem nieruchomości to komfort oraz wiele korzyści. Kontaktując się tylko z jednym agentem oszczędzasz swój czas i energię. Nie musisz powtarzać tych samych informacji kilku osobom, co pozwoli uniknąć błędów w ofertach dostępnych w sieci. Mogłoby się wydawać, że współpraca z jednym agentem zawęża grono potencjalnych klientów. Nic bardziej mylnego. Agencje nieruchomości działające w oparciu o umowy na wyłączność współpracują z innymi dobrymi agencjami nieruchomości, co poszerza grono klientów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym współpracujący ze sobą agenci, są w stanie szybciej sprzedać nieruchomość.  Doświadczenie połączone z nowoczesną technologią to zestawienie podnoszące wartość obsługi na rynku nieruchomości. Agent pracujący nad daną transakcją dąży do finalizacji procesu sprzedaży czy wynajmu, co przekłada się na gwarancję wypłaty za jego pracę. Taka motywacja do działania i pełne zaangażowanie przekładają się na wymierne efekty.  Ludzie kupują wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokiem. Multisensoryczny marketing to najprostsza droga, żeby klient w prezentowanej nieruchomości poczuł “to coś”. Badania pokazują, że doznania zmysłowe odpowiadają nawet w 80% za reakcję mózgu, czyli decyzyjność. Agencje, którym klient powierzył nieruchomość w oparciu o umowę na wyłączność mają dużo większe podstawy, żeby dodatkowo zainwestować w ofertę. Informacja jest kluczowym elementem całego procesu sprzedaży czy wynajmu nieruchomości

REKLAMA

Polecamy: RODO w marketingu

Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? 

‘Posiadanie’ swojego lekarza, fryzjera czy prawnika jest rzeczą oczywistą. Dlatego nie ma nic dziwnego w ‘posiadaniu’ swojego doradcy ds. nieruchomości. Mając zaufaną osobę, która profesjonalnie zajmie się promocją oferty oraz przeprowadzi całą transakcję nieruchomościową otrzymujemy efekt wyjątkowości i luksusu. Czujemy się ważni dla agenta, z którym współpracujemy. Przygotowana oferta jest spójna. Klienci widzą jedną i tą samą ofertę na kilkunastu portalach. Najlepsze biura nieruchomości współpracują z dostawcami usług dodatkowych tj. profesjonalne zdjęcia oraz filmy, home staging czy serwis sprzątający. Tak przygotowana promocja oferty sprawia, że właściciel nieruchomości ma pewność, że współpraca z jednym agentem opłaca się najbardziej.

Kiedy mniej znaczy więcej?

REKLAMA

Nie ilość a jakość ma kluczowe znaczenie. Klient, który podpisał umowę na wyłączność ogranicza swój kontakt tylko do jednej osoby. Nie oznacza to jednak braku kontaktu z innymi pośrednikami, wręcz przeciwnie. Właściciel nieruchomości załatwia wszystkie sprawy z jednym agentem, który gwarantuje mu wykorzystanie wszystkich najbardziej efektywnych narzędzi pracy tj. pozycjonowanie ofert, dobór odpowiedniej formy reklamy, banery czy e-marketing. Prezentowana oferta wysokiej jakości jest unikatowa, zawsze zawiera aktualną jedną cenę i jest prezentowana zarówno na stronie głównej biura jak i na portalach ogłoszeniowych. Agent pracujący na wyłączność ma mniej ofert w portfelu, ale może za to poświęcić dużo więcej czasu i uwagi dla swojego klienta i jego nieruchomości. Również znalezienie optymalnej ceny nieruchomości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku stosowania umów otwartych. Wiedząc, że oferta jest jedna, właściciel nieruchomości nie musi manewrować ceną, żeby wzbudzić zainteresowanie klienta. Stosowanie IMS - Indywidualnej Strategii Marketingowej prowadzi do skuteczniejszej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. 

Klient ma zawsze prawo wyboru, na jakich zasadach chce współpracować z biurami nieruchomości. Oczywiście wybierze umowę korzystniejszą dla siebie. Umowa na wyłączność posiada wiele opisanych wyżej korzyści. Ten model współpracy prowadzi również do uporządkowania rynku nieruchomości oraz daje jasny przekaz co do zasad działania i korzyści zarówno dla właścicieli nieruchomości jak i ich klientów. Właściciel ma pełną kontrolę nad ofertą, gwarancję profesjonalnej obsługi i zaangażowanie agenta zorientowanego na sukces.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autor: Elżbieta Jachymczak, Nowodworski Estates

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    REKLAMA

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    REKLAMA

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA