reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Rynek wtórny dominuje w 2011 roku

Rynek wtórny dominuje w 2011 roku

W 2011 roku oraz w poprzednich latach rynek wtórny w dalszym ciągu dominuje. Zakup mieszkania używanego cieszy się dużą popularnością z różnych przyczyn. Oferty nowych mieszkań od deweloperów są zazwyczaj skromne z uwagi na bark wykończenia. Urządzenie mieszania będącego w stanie deweloperskim wymaga dużych nakładów finansowych. Natomiast do mieszkania używanego można wprowadzić się od razu.

Spadają ceny mieszkań

Z uwagi na szeroki wachlarz ofert nieruchomości zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotny, ceny mieszkań będą w dalszym ciągu spadać. Jednakże wciąż istnieje znacząca różnica cenowa pomiędzy mieszkaniami używanymi a mieszkaniami w stanie deweloperskim. Okazuje się, że nieruchomość na rynku pierwotnym jest droższa nawet o około 80 tysięcy złotych od nieruchomości na rynku wtórnym.

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że wykończenie mieszkania będącego w stanie deweloperskim wymaga wysokich nakładów finansowych. W ostatecznym rozrachunku, mieszkanie nowe jest dużo droższe od mieszkania na rynku wtórnym.

Mieszkania używane

Obecnie najwięcej sprzedawanych mieszkań używanych to kawalerski i mieszkania dwupokojowe. Z ogromną trudnością sprzedają się mieszkania duże, z uwagi na ich wysoką cenę oraz wysokie koszty utrzymania, np. za czynsz i inne opłaty. Najszybciej sprzedawane są nieruchomości w najniższym przedziale cenowym. Natomiast bardzo często potencjalni nabywcy nieruchomości korzystają z atrakcyjnych cenowo ofert, których kwota jest znacząco niższa od podobnych lokali.

Zobacz także serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Dokonując porównania obecnie wystawionych ofert mieszkań na rynku nieruchomości z ofertami wystawionymi jeszcze kilku miesięcy temu, należy uznać, że ceny mieszkań są coraz to niższe. Dokonując wyrobu pomiędzy zakupem mieszkania w stanie deweloperskim a mieszkania używanego, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.

Owszem, mieszkanie w stanie deweloperskim jest wewnątrz pomalowane, otynkowane i ma także wprowadzone instalacje elektryczne, centrale ogrzewanie.

Jednakże takie mieszkanie jest puste, gdyż nie ma w nim drzwi, podłóg oraz innych potrzebnych urządzeń. Zakup ładnie urządzonego używanego mieszania może w ostatecznym rozrachunku okazać się bardzo atrakcyjne cenowo niż kupno mieszkania od dewelopera. Należy także mieć na uwadze fakt, że do mieszkania zakupionego na rynku pierwotnym, nie można się wprowadzić od razu, odmiennie niż w przypadku mieszkania używanego.

Zobacz serwis: Umowy

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama