| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Inwestycja w nieruchomości na Cyprze

Inwestycja w nieruchomości na Cyprze

Inwestycja w nieruchomości na Cyprze jest coraz bardziej popularną formą lokaty kapitału. Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają nieruchomości na Cyprze?

Za takim rozwiązaniem przemawia wiele kwestii. Przede wszystkim z racji przynależności do Unii Europejskiej, do której przystąpił razem z Polską, Cypr ma opinię kraju stabilnego, przyjaźnie nastawionego zarówno do turystów, jak i inwestorów. Poza tym za jeden z największych atutów lokowania kapitału właśnie w tym kraju uznaje się prosty system podatkowy z niskimi stawkami daniny na rzecz państwa. Warto też wspomnieć o umowie z Polską, która pozwala obywatelom naszego kraju uniknąć podwójnego opodatkowania.

Zobacz także: Najdroższe mieszkania w Europie

Nabywcy nieruchomości zwracają uwagę na Cypr także ze względu na rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, niski poziom zanieczyszczenia środowiska, długie, piaszczyste plaże oraz śródziemnomorski klimat, który sprawia, że liczba słonecznych dni w ciągu roku przekracza nieraz nawet 320. Co ciekawe na Cyprze, który kojarzony jest głównie ze słoneczną pogodą, można również oddać się zimowemu szaleństwu, na co pozwalają warunki w górach Troodos.

Zobacz także: Timesharing coraz bardziej popularny w Polsce

Do niedawna inwestowanie na Cyprze było jednak dla Polaków utrudnione –zainteresowane osoby musiały na własną rękę przeprowadzać wszystkie formalności. Ostatnio rośnie liczba polskich firm, które starają się ułatwiać takie rozwiązanie. Przykładem może być firma Emmerson, jeden z liderów polskiego rynku nieruchomości, która współpracuje z cypryjskim deweloperem posiadającym 50-letnie doświadczenie. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pełnej obsługi procesu zakupu nieruchomości w języku polskim. Na ofertę składają się domy oraz apartamenty zarówno pod klucz, jak i te znajdujące się na różnych etapach realizacji. Nowy właściciel takiej nieruchomości może przeznaczyć ją do wynajmu na zasadach „condohotelu”. Wówczas ma zagwarantowany dochód z wynajmu nieruchomości na kolejne 3 lata (w niektórych przypadkach nawet na następne 5 lat) na poziomie 5–6% w zależności od sytuacji. Ponadto może spędzać w swoich czterech kątach 3 tygodnie w dowolnym okresie w ciągu roku. Oprócz zysków z wynajmu inwestor korzysta także na wzroście wartości nieruchomości w czasie. Osoby zainteresowane taką ofertą mogą liczyć na pomoc polskiego pośrednika również przy sprzedaży swojej nieruchomości, kiedy postanowią zrealizować już osiągnięte zyski i wycofać się z inwestycji.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Inwestycja w nieruchomości na Cyprze jest coraz bardziej popularną formą lokaty kapitału. Fot. Fotolia
Inwestycja w nieruchomości na Cyprze jest coraz bardziej popularną formą lokaty kapitału. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »