reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Kupno zadłużonego mieszkania

Kupno zadłużonego mieszkania

Obecnie kupno zadłużonego mieszkania może okazać się korzystne finansowo. Jednakże procedura związana z zakupem zadłużonego mieszkania jest bardziej skomplikowana niż mieszkania z nieobciążoną hipoteką.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zadłużonego mieszkania

Na rynku nieruchomości często pojawiają się oferty mieszkań, które mają obciążoną hipotekę, gdyż zostały one kupione na kredyt, który nie został jeszcze spłacony bankowi. Jak najbardziej kupno zadłużonej nieruchomości jest możliwe i bezpieczne. Często mieszkania obciążone hipoteką są także korzystniejsze cenowo. Jedynie istnieje większa trudność w zakupie takiego mieszkania z uwagi na trudniejszą procedurę, jednakże nie bardzo skomplikowaną.  

Aby dokonać zakupu obciążonego hipoteką mieszkania należy dokonać tego w dwóch etapach. Najpierw należy spłacić kredyt za zadłużone mieszkanie bankowi, a wtedy zostanie wykreślony zapis z księgi wieczystej, że mieszkanie zostało obciążone hipoteką. Druga część pieniędzy za mieszkanie trafia do właściciela. Ostateczna cena mieszkania składa się z dwóch części, jednej wpłaconej bankowi, a drugiej uiszczonej właścicielowi nieruchomości.

Umowa o sprzedaż obciążonej hipoteką nieruchomości

Przy podpisywaniu ostatecznej oraz przedwstępnej umowy sprzedaży obciążonej hipoteką nieruchomości należy żądać od właściciela tego mieszkania istotnych dokumentów. Jednym z ważniejszych dokumentów jest okazanie przez właściciela zaświadczenia od banku, w którym spłacany jest kredyt mieszkaniowy, o wysokości pozostałej kwoty do spłaty kredytu. Od samego właściciela mieszkania należy także żądać okazania wpisu z księgi wieczystej mieszkania obciążonego hipoteką oraz aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości, z której będzie wynikało, od kogo i kiedy zostało nabyte mieszkanie.

Zobacz także serwis: Deweloper

Właściciel zadłużonego mieszkania musi otrzymać zgodę od banku, który udzielił kredytu na jego sprzedaż. W opinii otrzymanej od banku zostaną zawarte informacje o wysokości kwoty, która ma zostać przelana na konto banku w raz z podaniem numeru konta bankowego. A także w opinii bank oświadczy o tym, iż po wpłaceniu odpowiedniej kwoty, bank wykreśli z księgi wieczystej hipotekę.

Potencjalni klienci zamierzający kupić mieszkanie, często zniechęcają się do mieszkań obciążonych hipoteką z uwagi na skomplikowaną według nich procedura oraz z obawy o obciążenia na nich ustanowione. Procedura w zakupie zadłużonego mieszkania nie jest bardzo trudna. Transakcję sprzedaży takiego mieszkania można dokonać w sposób bezpieczny, po dopełnieniu kilku formalności. Warto także skorzystać z atrakcyjnych ofert cenowych zadłużonych mieszkań.

Zobacz także serwis: Umowy

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Procedura związana z zakupem zadłużonego mieszkania jest bardziej skomplikowana niż mieszkania z nieobciążoną hipoteką
Procedura związana z zakupem zadłużonego mieszkania jest bardziej skomplikowana niż mieszkania z nieobciążoną hipoteką

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama