reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań

Coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań

Obecnie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym pojawiają się coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań. W dalszym ciągu deweloperzy na tysiące przygotowanych na sprzedaż mieszkań nie mają chętnych klientów.

Szeroki wachlarz ofert mieszkań

Potencjalni klienci, którzy zamierzają w najbliższym czasie dokonać zakupu nieruchomości mają do dyspozycji szeroki wachlarz ofert mieszkań na rynku wtórnym i pierwotnym. Gazety, portale internetowe przepełnione są ofertami mieszkań. Natomiast firmy zajmujące się sprzedażą mieszkań absorbują swoimi telefonami, przedstawiając wiele propozycji sprzedaży mieszkań za atrakcyjne rabaty cenowe, nawet do 10 % wartości nieruchomości.

Obniżenie zdolności kredytowej

Większa trudność ze sprzedażą mieszkań związana będzie także z utrudnieniem w uzyskaniu kredytu przez kredytobiorców. Obecnie w trudnej sytuacji finansowej na rynku pracy potencjalny kredytobiorca często nie dysponuje całą kwotą na zakup nowej nieruchomości i jedyną szansą na kupno mieszkania jest kredyt.

Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa

Jednakże banki stawiają coraz to większe wymagania w udzieleniu kredytu mieszkaniowego. Utrudnienia w dostępie do kredytów związane są nowymi wytycznymi narzuconymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wobec tego 2012 roku potencjalni kredytobiorcy będą mieli problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Wymagania narzucone przez Komisję Nadzoru Finansowego będą dotyczyły przede wszystkim wyliczania zdolności kredytowej.

Od 2012 roku uzyskanie kredytu w obcej walucie będzie bardzo trudne, a przy tym uzyskanie kredytu we frankach szwajcarskich prawie niemożliwe. Banki preferują udzielanie kredytobiorcom kredytu w złotówce. Natomiast uzyskanie kredytu w obcej walucie wiąże się z posiadaniem wyższych dochodów niż w przypadku otrzymania kredytu w złotówce.

Zobacz także serwis: Prawo budowlane

Potencjalny klient, który jest zmuszony wziąć kredyt na zakup mieszkania powinien wystąpić o kredyt w więcej niż w jednym banku. Dlaczego? Czasami zdarza się sytuacja, w której bank zobowiąże się do udzielenia kredytu, a następnie wycofa się z tej decyzji. Złożenie wniosku o kredyt mieszkaniowy do kilku banków zabezpieczy interesy klienta przed ewentualnym wycofaniem się banku z ostatecznego udzielenia kredytu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na rynku pierwotnym i wtórnym pojawiają się coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań.
Na rynku pierwotnym i wtórnym pojawiają się coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama