reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Mieszkanie w stanie deweloperskim

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia. Coraz częściej przygotowanie mieszkania „pod klucz” ma ogromne znaczenie, ponieważ na rynku brakuje fachowców. Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim jest kosztowne i wymaga poświęcenia czasu.

Stan deweloperski

Stan deweloperski mieszkania to nic innego, jak stan surowy mieszkania. Jest to najbardziej podstawowa wersja wybudowanego mieszkania, posiadająca dach, ściany, okna, drzwi oraz połączenia do instalacji i mediów. Niektóre mieszkania oferowane przez inwestorów mają pomalowane ściany i wykonana jest wylewka, są otynkowane, posiadają centralne ogrzewanie, instalację elektryczną. Taki stan wykończenia mieszkania na rynku nieruchomości nazywany jest rodzajem wykończenia w standardzie deweloperskim. Coraz częściej ten stan deweloperski jest wybierany przez deweloperów.

Zobacz także: Rachunek powierniczy jako środek chroniący nabywców

Zalety wykończonego mieszkania

Przygotowane mieszkanie „pod klucz” ma swoje zalety. Mieszkanie w budynku, w którym znajdują się lokale w stanie deweloperskim, wiąże się z dużym hałasem związanym z ciągłymi robotami budowlanymi. Wprowadzając się do mieszkania „pod klucz” oszczędzisz na wydatkach związanych z jego wykończeniem. Ale przy zakupie mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego wykończenia, gdyż w późniejszym terminie może się okazać, że mieszkanie wymaga dużego wkładu finansowego.

Obecnie na rynku nieruchomości, deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania o coraz to wyższym standardzie wykończenia. Wynika to przede wszystkim z dużej konkurencji na rynku deweloperskim. Świadomość kupujących nieruchomości jest coraz większa, dlatego deweloperzy przywiązują większą uwagę do jakości materiałów do wykończenia mieszkań.

Zobacz także: Prawo budowlane

Mieszkania wykonane w standardzie „pod klucz” nie wymagają poświęcenia czasu przez kupujących na poszukiwanie materiałów wykończeniowych. Układanie podłóg, urządzanie łazienki i kuchni, położenie płytek, pomalowanie ścian, montaż drzwi jest bardzo czasochłonny i kosztowny.  

Zobacz także: Kara za odstąpienie od umowy z deweloperem

Obecnie inwestorzy przedstawiają atrakcyjne ceny w zakresie wykończenia mieszkań, ponieważ hurtownie budowlane oferują im duże rabaty na materiały. Coraz większe zainteresowanie potencjalnych klientów mieszkaniami wykończonymi „pod klucz” przyczynia się do faktu, że deweloperzy mają je w swoich ofertach. Nie ulega wątpliwości, że wybór oferty mieszkania wykończonego może okazać się korzystny pod kątem finansowym. 

Zobacz także:  Spółdzielnia mieszkaniowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia.
Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EPZ Kancelaria

Specjalizuje się w prawie rolnym oraz dochodzeniem odszkodowań z różnych zdarzeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama