reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych. Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Umowa wykonawstwo częściowe a umowa o roboty budowlane

Z uwagi na fakt, że umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest rodzajem umowy o roboty budowlane, na wstępie należy wyjaśnić, jakie czynności są wykonywane w ramach umowy o roboty budowlane.

W ramach realizacji umowy o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu budowlanego, który zostanie wykony zgodnie z projektem oraz z zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa budowlanego. Natomiast inwestor zobowiązuje się do dokonania czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu obiektu budowlanego oraz do odebrania obiektu w określonym terminie i uiszczenia określonego w umowie wynagrodzenia.

Zobacz serwis: Dom i działka

Umowa o roboty budowlane stanowi wzajemne zobowiązania stron, w wyniku których inwestor zobowiązany jest do wykonania czynności związanych z przygotowaniem robót, przekazania prawidłowo sporządzonego projektu budowlanego oraz do odebrania obiektu i ostatecznie zapłacenia umówionego wynagrodzenia. Natomiast wykonawca zobowiązany jest do wykonania umówionego obiektu w określonym w umowie terminie.

Umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Na rynku usług budowlanych zawierane są różne rodzaje umów budowlanych. W ramach realizacji usług budowlanych – strony mogą zawrzeć umowę o roboty budowlane, umowę o podwykonawczą w zakresie realizacji usług budowlanych, umowę o wykonawstwo częściowe usług budowlanych, umowę o wykonawstwo usług budowlanych, umowa o realizację inwestycji budowlanych. Przedmiotem niniejszych rozważań będzie tylko umowa o wykonawstwo częściowe.

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych – wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych.

Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Podstawa Prawna:

- art. 647 Kodeks cywilny

Zobacz także serwis: Rynek nieruchomości

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.
Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama