| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych. Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Umowa wykonawstwo częściowe a umowa o roboty budowlane

Z uwagi na fakt, że umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest rodzajem umowy o roboty budowlane, na wstępie należy wyjaśnić, jakie czynności są wykonywane w ramach umowy o roboty budowlane.

W ramach realizacji umowy o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu budowlanego, który zostanie wykony zgodnie z projektem oraz z zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa budowlanego. Natomiast inwestor zobowiązuje się do dokonania czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu obiektu budowlanego oraz do odebrania obiektu w określonym terminie i uiszczenia określonego w umowie wynagrodzenia.

Zobacz serwis: Dom i działka

Umowa o roboty budowlane stanowi wzajemne zobowiązania stron, w wyniku których inwestor zobowiązany jest do wykonania czynności związanych z przygotowaniem robót, przekazania prawidłowo sporządzonego projektu budowlanego oraz do odebrania obiektu i ostatecznie zapłacenia umówionego wynagrodzenia. Natomiast wykonawca zobowiązany jest do wykonania umówionego obiektu w określonym w umowie terminie.

Umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Na rynku usług budowlanych zawierane są różne rodzaje umów budowlanych. W ramach realizacji usług budowlanych – strony mogą zawrzeć umowę o roboty budowlane, umowę o podwykonawczą w zakresie realizacji usług budowlanych, umowę o wykonawstwo częściowe usług budowlanych, umowę o wykonawstwo usług budowlanych, umowa o realizację inwestycji budowlanych. Przedmiotem niniejszych rozważań będzie tylko umowa o wykonawstwo częściowe.

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych – wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych.

Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Podstawa Prawna:

- art. 647 Kodeks cywilny

Zobacz także serwis: Rynek nieruchomości

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.
Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »