reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Umowa o zarządzanie nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej

Umowa o zarządzanie nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej

Umowa o zarządzanie nieruchomością wspólną wspólnoty mieszkaniowej stanowi podstawę działania zarządcy w zakresie zarządzania nieruchomością. Strony tej umowy winny przede wszystkim zawrzeć w niej dane osobowe zarządcy nieruchomości, jego numer licencji zawodowej oraz zakres jego praw i obowiązków. Umowa ta powinna zostać sporządzona w formie pisemnej.

Postanowienia zawarte w umowie o zarządzanie nieruchomością wspólną

Zarządca jest zobowiązany przestrzegać praw i obowiązków wynikających z przepisów przeze wszystkim Prawa budowlanego, ale także innych, np. Prawa związanego z ochroną środowiska, norm przeciwpożarowych. Zarządca nieruchomości działa na mocy umowy o zarządzanie nieruchomością zawartą ze wspólnotą mieszkaniową, która powinna zostać sporządzona w formie pisemnej. Strony tej umowy winny przede wszystkim zawrzeć w niej dane osobowe zarządcy nieruchomości, jego numer licencji zawodowej oraz zakres jego praw i obowiązków.

Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Do jego obowiązków należy także prowadzenie aktualnego wykazu lokali mieszkalnych oraz ich właścicieli, reprezentowanie Zleceniodawcy (Wspólnoty Mieszkaniowej) przed organami sądowymi, administracyjnymi i innymi instytucjami w sprawach związanych z zarządem nieruchomością wspólną, prowadzenie książki obiektu budowlanego oraz dokumentacji technicznej nieruchomości wspólnej wspólnoty mieszkaniowej zgodnie z prawem, aktualizowanie stanu prawnego ze stanem faktycznym nieruchomości wspólnoty mieszkaniowej.

Przykładowe postanowienia umowne w zakresie zarządzania nieruchomością wspólnoty

1. Umowy o zarządzanie nieruchomością zawarta w dniu 17 lipca 2011 roku w Warszawie, pomiędzy: Wspólnotą Mieszkaniową nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Kondratowicza 7, reprezentowaną przez Zarząd w osobach: Kazimierza Markowskiego, zm. przy ulicy Poniatowskiego 1 w Warszawie; Alicji Tomczyk, zm. przy ulicy Sobieskiego 2 – zwani dalej w treści umowy Zleceniodawcą – a – Firmą „Usługi Sprawnego Zarządzania nieruchomością”, z siedzibą przy ul. Kazimierza Wielkiego 100 w Krakowie, nr REGON: 11221122, NIP :1122000 - zwaną dalej Zleceniobiorcą.

2. Treść umowy: Zleceniobiorca oświadcza, iż posiada uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zarządzania nieruchomościami wydane przez właściwy organ (należy wpisać nazwę oraz siedzibę organu), nr licencji 12321 wpisany do Centralnego Rejestru nr 35534 dnia 15 września 2000 roku.

3. Przedmiotem niniejszej umowy jest świadczenie usług w zakresie zarządzania nieruchomością wspólną Wspólnoty Mieszkaniowej położonej przy ul. Kondratowicza 7 w Warszawie,

4. Strony niniejszej umowy oświadczają, że przedmiotowa nieruchomość wspólna składa się z działki gruntu oraz budynku mieszkalnego o nr księgi wieczystej KW nr: 8787, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Warszawie, Wydział Ksiąg Wieczystych oraz nr wypisu z rejestru gruntów: 52525.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obowiązkiem zarządcy jest przestrzeganie praw i obowiązków wynikających z przepisów przede wszystkim Prawa budowlanego.
Obowiązkiem zarządcy jest przestrzeganie praw i obowiązków wynikających z przepisów przede wszystkim Prawa budowlanego.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama