| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Brak ograniczeń w zakupie nieruchomości w Holandii

Brak ograniczeń w zakupie nieruchomości w Holandii


Na terenie Holandii nie ma ograniczeń zarówno prawnych, jak i formalnych w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Obcokrajowiec pragnący zakupić nieruchomość w Holandii posiada takie same uprawnienia, jak obywatel tego kraju. Właściciele nieruchomości zobowiązani są korzystać z niej zgodnie z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami ochrony środowiska.

W Holandii cudzoziemcy mają prawo do swobodnego nabywania nieruchomości, niezależnie od jej rodzaju albo położenia. Jednakże przepisy holenderskie wskazują na to, w jaki sposób zarówno obcokrajowcy, jak i obywatele tego kraju powinni korzystać z nabytej nieruchomości. Oznacza to, że właściciele nieruchomości zobowiązani są korzystać z niej zgodnie z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami, które regulują kwestie związane z ochroną środowiska. Owszem, cudzoziemiec ma możliwość ewentualnej zmiany przeznaczenia gruntu uprzednio nabytego.

Zobacz serwis: Najem

Jednakże powinien od dokonać takiej zmiany zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego oraz z przepisami ochronny środowiska.

Na terenie Holandii cudzoziemiec może nabywać nieruchomości bez ograniczeń formalnoprawnych. Zasad ta dotyczy nie tylko mieszkań, domów, ale także gruntu rolnego. Cudzoziemiec nie jest zobowiązany posiadać kwalifikacje zawodowe w celu zakupienia gruntu. Nabycie nieruchomości nie jest związane także z miejscem pobytu potencjalnego nabywcy.

Może jednak zdarzyć się sytuacja, gdzie brak legitymowania się przez cudzoziemca przygotowaniem zawodowym do prowadzenia działalności gospodarczej, przyczyni się do utrudnienie w uzyskaniu przez niego kredytu bankowego w celu zakupienia ziemi. Ceny nieruchomości w Holandii są wysokie, co wiąże się z tym, że nie każdego inwestora stać na zakup za gotówkę. Wszelkie utrudnienia w uzyskaniu kredytu przez inwestorów stanowią dla nich ogromną barierę finansową, co często wpływa na niezrealizowanie planowanej inwestycji.

Osoby państw trzecich (cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej) mogą nabyć na terenie Holandii nieruchomości po spełnieniu warunków wskazanych przez Ministerstwo sprawiedliwości. W tym celu przechodzą oni stosowną procedurę imigracyjną. 

Zobacz także serwis: Budowa i remont

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej mogą nabyć na terenie Holandii nieruchomości po spełnieniu warunków wskazanych przez Ministerstwo sprawiedliwości.
Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej mogą nabyć na terenie Holandii nieruchomości po spełnieniu warunków wskazanych przez Ministerstwo sprawiedliwości.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »