| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Zakup nieruchomości bez ograniczeń w Luksemburgu

Zakup nieruchomości bez ograniczeń w Luksemburgu


Na terenie Luksemburga cudzoziemcy nabywają nieruchomości na takich samych zasadach, jak obywatele tego kraju. Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.

W przypadku nabywania nieruchomości na kredyt w Luksemburgu – umowa kredytowa wraz z podpisem aktu notarialnego odbywa się pomiędzy bankiem a notariuszem. Natomiast obcokrajowiec ma wyznaczony termin do złożenia dodatkowego podpisu. Z pewnością dużym udogodnieniem dla cudzoziemca jest to, że zarówno akt notarialny, jak i umowa kredytu podpisywana jest tego samego dnia. W tym samym dniu obcokrajowiec załatwia także wszelkie dodatkowe formalności związane z prowizją, zabezpieczeniem. Ostatecznie otrzymuje od projekt aktu notarialnego.

Zobacz serwis: Dom i działka

Luksemburg jest państwem położonym w Europie zachodniej, które graniczy z Belgią od północy i zachodu, z Francją od południa, Niemcami od wschodu. W Luksemburgu obcokrajowcy mają prawo do swobodnego nabywania nieruchomości. Ponadto przepisy luksemburskie nakładają na cudzoziemców pewne ograniczenia w tej kwestii. Obcokrajowiec w zakresie nabywania nieruchomości nadgranicznych winien uzyskać stosowne zezwolenie właściwego prefekta prowincji.

Należy wskazać, że na terenie Luksemburga istnieje ograniczenie stosowane przez władze zarówno w stosunku do cudzoziemców, jak i obywateli tego kraju w kwestii użytkowania wieczystego, które winno być zgodne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem.

W Luksemburgu nie ma kompleksowej regulacji prawnej w odniesieniu do obrotu ziemią oraz terenami leśnymi. Ponadto nie ma odrębnego uregulowania tej kwestii dla obcokrajowców i obywateli Luksemburga. Lasy, które należą do miasta, gminy lub państwa mogą zostać sprzedane w drodze przetargów. Co ciekawe lasy są traktowane jako grunty i drzewa. Jest to wyjątkowy sposób sprzedaży, który nie ma wpływu na obrót nieruchomościami na rynku.

Podsumowując warto dodać, że odmiennie niż w przypadku Polski, na terenie Luksemburga potencjalny nabywca staje się właścicielem gruntu w chwili podpisania aktu notarialnego. Co oznacza, że może on stać się właścicielem nawet przed rozpoczęciem budowy nieruchomości.

Zobacz także serwis: Dom i Prawo

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców nabywająych ziemię w Luksemburgu dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.
Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców nabywająych ziemię w Luksemburgu dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »