reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Kontakt z właścicielem przy sprzedaży nieruchomości

Kontakt z właścicielem przy sprzedaży nieruchomości


Potencjalny nabywca nieruchomości powinien przeprowadzić wnikliwą rozmowę z właścicielem przed ostatecznym podjęciem decyzji o zakupie danej nieruchomości. Celem tych rozmów powinno być otrzymanie jak największej ilości niezbędnych informacji od sprzedającego na temat stanu technicznego, stanu prawnego nieruchomości.

Nie zawsze potencjalny nabywca ma możliwość uzyskania bezpośredniego kontaktu z właścicielem, ponieważ czasami w transakcję sprzedaży mieszkania jest zaangażowana agencja nieruchomości. Jeżeli zdarzy się taka okazja, to należy zapytać właściciela o następujące kwestie:

- Od kiedy jest właścicielem nieruchomości?

- Dlaczego chce sprzedać nieruchomość?

- Czy zna sąsiadów?, Czy ma dobry kontakt z sąsiadami?, Czy zamieszkują w pobliżu uciążliwi sąsiedzi?

- Czy okolica jest bezpieczna?

- Czy teren na której jest położona nieruchomość jest zalewowa?, Czy na terenie na której jest położona nieruchomość zdarzały się powodzie?

- Czy w nieruchomości zdarzały się problemy z prądem elektrycznym, gazem, wodą, kanalizacją, ogrzewaniem?

- Jak wygląda współpraca z administracją, spółdzielnią mieszkaniową?

Zobacz serwis: Finanse

Warto pamiętać o tym, że pomimo tego iż nieruchomość będzie wydawała się nabywcy bardzo atrakcyjna nie warto tego okazywać przy sprzedawcy, gdyż może to utrudnić przyszłe negocjacje cenowe.

Głównym celem rozmowy z właścicielem jest pozyskanie jak największej ilości istotnych informacji. Na początku rozmowy nie zaleca się poruszać tematów dotyczących ceny mieszkania, a tym samym prowadzenie negocjacji cenowych, gdyż może to utrudnić dalszą rozmowę. Jeżeli nabywca poruszy tematy, na które właściciel będzie odpowiadał wyrywkowo, to warto się tymi tematami zainteresować, gdyż może okazać się, że właściciel ich unika lub ukrywa lub zataja prawdę. Jeżeli nabywca zauważy widoczne wady techniczne w nieruchomości to warto o nie zapytać właściciela, ale w sposób uprzejmy. Agresywny stosunek do właściciela może spowodować znaczące utrudnienia w przyszłych negocjacjach.

Zobacz także serwis: Nieruchomości za granicą

Zaleca się, aby na oglądanie nieruchomości nie ubierać się bardzo elegancko, gdyż ten fakt może zasugerować sprzedającemu, że potencjalny nabywca jest osobą zamożną, co może także utrudnić negocjacje cenowe (obniżenie ceny nieruchomości).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Potencjalny nabywca nieruchmości powinien dążyć do otrzymania jak największej ilości niezbędnych informacji od sprzedającego na temat stanu technicznego, stanu prawnego nieruchomości.
Potencjalny nabywca nieruchmości powinien dążyć do otrzymania jak największej ilości niezbędnych informacji od sprzedającego na temat stanu technicznego, stanu prawnego nieruchomości.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Szczygielski

 Ekspert rynku leasingowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama