reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Fachowa pomoc przy odbiorze nieruchomości

Fachowa pomoc przy odbiorze nieruchomości


Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wówczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości w celu dokonania fachowej oceny.

Po dokonaniu transakcji sprzedaży nieruchomości, przychodzi moment przekazania nieruchomości nabywcy. W momencie przekazania nieruchomości powinni być obecni zarówno sprzedający, jak i kupujący (strony umowy sprzedaży nieruchomości). Zaleca się, aby nabywca w razie wątpliwości co do stanu technicznego używanego mieszkania skorzystał z usług profesjonalisty, który dokona fachowej oceny. Tego typu pomocy najszybciej wyszukać w Internecie wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe, np. „fachowa pomoc podczas odbioru technicznego mieszkania ”, „usługi techniczne podczas obioru mieszkania”. Z całą pewnością w wyszukiwarce internetowej pojawi się szeroki wybór firm prowadzących usługi w tym zakresie. Warto poszukać informacji na temat tych firm i porównać ceny usług, a następnie należy udać się do nich osobiście w celu zasięgnięcia fachowych porady. Firmy te przeważnie dokonują odbioru technicznego nieruchomości na rynku deweloperskim. Jednakże z całą pewnością rzeczoznawcy budowlani dokonują odbioru technicznego także na rynku wtórnym nieruchomości.

Zobacz serwis: Najem

Wówczas, kiedy nabywca ma wątpliwość co do stanu prawnego nieruchomości powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty (np. radcy prawnego, adwokata), który zajmuje się poradami prawnymi w zakresie obrotu nieruchomościami. Nabywca przed zakupem nieruchomości powinien sprawdzić księgę wieczystą. Umowa sprzedaży nieruchomości powinna zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, dlatego też obie strony umowy (sprzedający i kupujący)powinni skorzystać z pomocy notariusza.

Nabywca powinien także skorzystać z fachowej wyceny nieruchomości, którą dokonuje rzeczoznawca majątkowy. Rzeczoznawca majątkowy pomoże nabywcy w sposób prawidłowy dokonać wyceny nieruchomości, biorąc przy tym pod uwagę wszelkie okoliczności. W ramach wyceny nieruchomości rzeczoznawca ocenia wartość nieruchomości, a przy tym sporządza szczegółowe uzasadnienie.

Należy pamiętać o tym, że wszyscy fachowcy – zarówno świadczący usługi techniczne odbioru nieruchomości, pomoc prawną, fachową wycenę nieruchomości – powinni okazać nabywcy stosowne uprawnienia, które zostały wydane przez odpowiednie organizacje. W tym celu nabywca powinien prosić profesjonalistów o okazanie stosownych dokumentów.

Reasumując należy z całą pewnością przyznać, że wynajęcie profesjonalisty jest bardzo korzystne dla potencjalnego nabywcy nieruchomości, gdyż posiadają oni specjalistyczną wiedzę na temat nieruchomości oraz duże doświadczenie w tym zakresie.

Zobacz także serwis: Wnętrza

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.
Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Jastrzębski

Adwokat, specjalista w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama