reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak prawidłowo opisać nieruchomość na sprzedaż w ogłoszeniu?

Jak prawidłowo opisać nieruchomość na sprzedaż w ogłoszeniu?


W ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości należy zamieścić dokładnie sporządzony plan oraz opis mieszkania oraz umieścić starannie wykonane fotografie poszczególnych pomieszczeń. Im więcej informacji na temat nieruchomości jest zamieszczonych w ogłoszeniu, tym większe szanse na jej szybką sprzedaż.

Dokładny opis mieszkania w ogłoszeniu jest niezbędnym uzupełnieniem fotografii nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Plan mieszkania jest źródłem informacji o powierzchni, kształcie oraz wymiarach poszczególnych pomieszczeń, położenie okien i drzwi w poszczególnych pomieszczeniach. Plan mieszkania można wykonać u profesjonalisty. Natomiast jeżeli sprzedający nie dysponuje takim planem – to można ewentualnie samodzielnie go sporządzić w postaci skrupulatnego szkicu. Można także pozyskać taki plan od administracji budynku.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Przed wykonaniem fotografii nieruchomości należy dokładnie posprzątać. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby fotografie były wykonane w dobrej jakości, tzn. bez odblasków, odpowiednio naświetlone, wyraziste oraz wykonane przy naturalnym świetle. Należy wykonać fotografie nie tylko wszystkich pomieszczeń (kuchnie, łazienkę, przedpokój, pokoje), ale także pomieszczeń, które przynależą do mieszkania (miejsce parkingowe, komórka lokatorska, piwnica, suszarnia, garaż), budynku na zewnątrz (ulica obok budynku, chodniki obok budynku, cały budynek), widoki z okien z poszczególnych pomieszczeń.

Fotografie stanowią istotne źródło informacji dla potencjalnego nabywcy, gdyż w pierwszej kolejności w ogłoszeniu oglądane są przez klienta fotografie i one w znacznej mierze decydują o tym, czy zainteresuje się on danym ogłoszeniem.

Warto także do fotografii umieścić w ogłoszeniu kilkuminutowy film zarówno wnętrza mieszkania, jak i z zewnątrz budynku. Jeżeli sprzedający będzie samodzielnie nagrywał film – winien on nagrywać go w sposób powolny, przechodząc z jednego pomieszczania do drugiego.

Zobacz także serwis: Deweloper

W ofercie sprzedaży nieruchomości opis mieszkania jest konieczny. W opisie mieszkania należy zawrzeć informacje na temat: formy własności mieszkania, księgi wieczystej, liczby pokoi, położenia nieruchomości, rozkładu mieszkania, piętra położenia nieruchomości, ceny nieruchomości, ceny za metr kwadratowy nieruchomości, wysokości stałych opłat, rok budowy mieszkania, budynku, technologii, z jakiej wykonano mieszkanie. Oczywiście wszelkie podane dane można uzupełnić, np. dołączając odpis księgi wieczystej, plan mieszkania.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zwiększysz szanse na szybką sprzedaż nieruchomości umieszczając wiele informacji na jej temat w ogłoszeniu.
Zwiększysz szanse na szybką sprzedaż nieruchomości umieszczając wiele informacji na jej temat w ogłoszeniu.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama