REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W jaki sposób deweloperzy kuszą klientów?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Deweloperzy kuszą klientów m.in. znanymi sąsiadami.
Deweloperzy kuszą klientów m.in. znanymi sąsiadami.

REKLAMA

REKLAMA

W miarę rozwoju polskiego rynku nieruchomości coraz więcej jego uczestników sięga po urozmaicone formy promocji. Ma to zarówno miejsce w wypadku nowych inwestycji sprzedawanych przez deweloperów, jak i starszych obiektów, na przykład kamienic.

Dla większości deweloperów ważnym wydarzeniem są targi mieszkaniowe, na które wybierają się zazwyczaj już osoby mocno zainteresowane kupnem mieszkania. Mając to na uwadze wielu przedsiębiorców z branży przygotowuje na takie wydarzenia specjalne promocyjne oferty, aby jeszcze na miejscu zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. 

REKLAMA

Promowanie mieszkań

REKLAMA

W przypadku nowych projektów ważna jest również strona internetowa, która z jednej strony świadczy o samym deweloperze, ale przede wszystkim stanowi główne źródło informacji dla zainteresowanych osób. Obecnie większość takich witryn, które dla inwestycji stanowią swoiste okno na świat zawiera plany mieszkań, aktualności i zdjęcia z kolejnych etapów budowy oraz, co chyba najważniejsze zakres cenowy i liczbę dostępnych lokali.

Poza tym coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są tzw. wirtualne spacery. Pozwalają one zainteresowanym osobom na przyjrzenie się danemu obiektowi „od środka”, z różnych miejsc w budynku, a nawet dokładne obejrzenie wirtualnego mieszkania. Warto dodać, że taki rodzaj promocji oprócz ułatwienia wizualizacji gotowego obiektu, pozostawia zdecydowanie pozytywne wrażenie o firmie deweloperskiej. 

Zobacz: Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Skuteczną formą promocji jest również obecność w inwestycji znanych osób, tzw. vipów. Dla klienta decydującego się na zakup mieszkania, w którym spędzi on kilka lub nawet kilkanaście kolejnych lat, bardzo ważne jest odpowiednie sąsiedztwo. Możliwość codziennego plotkowania z osobą z pierwszych stron gazet, często pokazywaną w telewizji jest bez wątpienia sporym atutem. Nie należy się zatem dziwić, że większość deweloperów zabiega o takie znane nazwiska dla swoich projektów.

Podobną drogą podążają właściciele kamienic. W tym wypadku jednak nie chodzi o wykorzystanie dzisiejszych sław, ale raczej postaci, które mają swoje miejsce w historii. W centralnych rejonach Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Gdańska można znaleźć wiele kamienic, na których znajdują się tablice upamiętniające mieszkające tam kiedyś osobistości. Jest to z jednej strony związane z wyrażeniem szacunku dla takiej postaci, ale również po części wynika z bardziej przyziemnych pobudek. 

Lokalizacja, stan prawny i techniczny

Na wartość, czy też wysokość stawek najmu każdej nieruchomości znaczny wpływ mają takie czynniki, jak lokalizacja, stan prawny czy aktualny stan techniczny. Poza tym jednak można zakładać, że w przypadku kamienic udokumentowanie pobytu powszechnie znanej osoby w danej nieruchomości przełoży się na dodatkowy wzrost jej wartości. Dobrym przykładem może być jedna z kamienic przy ul. Grodzkiej w Krakowie, znajdująca się na tzw. Drodze Królewskiej, łączącej rynek Główny z Wawelem. Jednym z mieszkańców tego budynku, który obecnie jest dostępny do wynajęcia był Wit Stwosz, autor ołtarza głównego w krakowskim kościele Mariackim. Historia obiektu oraz fakt, że samej nieruchomości zostało poświęcone kilka książek, niewątpliwe może wpłynąć na większe zainteresowanie turystów, którzy będą chcieli spędzić noc lub zjeść posiłek w takim miejscu.

Zobacz serwis: Dom i prawo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

REKLAMA

Mało gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak temu zaradzić? Postulat odblokowania dostępu do gruntów KZN

Ostatnie lata dla rynku nieruchomości w Polsce to pasmo wyzwań. Zwłaszcza tempo wzrostu cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, utrzymujące się na poziomie około 20 proc. rocznie, miało istotny wpływ na dynamiczne zwiększanie się cen na rynku. Obecnie sektor stoi przed jeszcze poważniejszym problemem: brakiem dostępnych działek pod nowe inwestycje. Dotyka on przede wszystkim miast, gdzie grunty stają się towarem deficytowym, a konkurencja między inwestorami osiąga zenit.

Sprawdź, czy twój kompostownik jest legalny

Kompostownik na odpady kuchenne i skoszoną trawę to bardzo przydatny element ogrodu.  Dzięki niemu uzyskujemy naturalny nawóz, który użyźnia warzywnik i ogród. Warto jednak pamiętać, o tym że umieszczenie na działce kompostownika podlega pewnym prawnym ograniczeniom. Nie jest zatem wcale obojętne, gdzie i jakiej wielkości kompostownik postawimy na swojej działce.

REKLAMA