reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Strategie stosowane przy sprzedaży nieruchomości

Strategie stosowane przy sprzedaży nieruchomości


Przy sprzedaży mieszkania warto zastosować różnego rodzaju strategie, które ułatwią dokonanie szybkiej transakcji. Warto pamiętać o tym, że nawet najdrobniejsze czynności wykonywane przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy mogą przyczynić się do zwiększenia szans na sprzedaż nieruchomości.

Metody wykorzystywane przy okazywaniu nieruchomości

Przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy warto skorzystać z różnych metody, które zachęcą do sprzedania mieszkania, domu, czy też działki. Na początku pokazywania nieruchomości należy w sposób dyskretny towarzyszyć osobom oglądającym i odpowiadać na pytania przez nich zadane. Możesz także skorzystać z innej strategii, tzn. już na wstępie przejąć inicjatywę, stosownie komentując poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. Mile jest widziane, jak przed oglądaniem nieruchomości sprzedający przekaże potencjalnym nabywcom plan wraz z opisem nieruchomości i podstawowymi informacjami na temat mieszkania, domu. W opisie nieruchomości należy podać następujące informacje:

- cena za całość nieruchomości,

Zobacz serwis: Dom i działka

- cena za metr kwadratowy nieruchomości,

- położenie nieruchomości,

- liczba pokoi nieruchomości,

- powierzchnia nieruchomości,

- wysokość stałych opłat,

- aktualny wypis z księgi wieczystej,

- kopię aktu notarialnego umowy sprzedaży mieszkania,

- wizytówka lub dane kontaktowe sprzedającego (imię, nazwisko, adres e-mail).

Warto pamiętać o tym, że precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.

Wówczas, gdy sprzedający będzie miał wielu chętnych potencjalnych nabywców na zakup nieruchomości może podwyższyć cenę nieruchomości. Należy o tym fakcie poinformować klientów w stosowny sposób, np. wobec bardzo dużego zainteresowania nieruchomością cena uległa zwiększeniu. Sprzedający często obawiają się podwyższyć cenę mieszkania, gdyż obawiają się tego, że cena podana w ogłoszeniu jest wiążąca. Jednakże należy pamiętać o tym, że cena podana w ofercie nie jest zobowiązaniem, z którego nie możesz się wycofać. Dopiero cena podana w akcie notarialnym jest wiążąca, jeżeli akt został podpisany przez strony umowy. Ostatnim krokiem, po znalezieniu już kupca na nieruchomość jest sfinalizowanie transakcji u notariusza, a następnie przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi. 

Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.
Precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama