REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Strategie stosowane przy sprzedaży nieruchomości

Izabela Perczak
Precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.
Precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.

REKLAMA

REKLAMA

Przy sprzedaży mieszkania warto zastosować różnego rodzaju strategie, które ułatwią dokonanie szybkiej transakcji. Warto pamiętać o tym, że nawet najdrobniejsze czynności wykonywane przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy mogą przyczynić się do zwiększenia szans na sprzedaż nieruchomości.

Metody wykorzystywane przy okazywaniu nieruchomości

REKLAMA

Przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy warto skorzystać z różnych metody, które zachęcą do sprzedania mieszkania, domu, czy też działki. Na początku pokazywania nieruchomości należy w sposób dyskretny towarzyszyć osobom oglądającym i odpowiadać na pytania przez nich zadane. Możesz także skorzystać z innej strategii, tzn. już na wstępie przejąć inicjatywę, stosownie komentując poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. Mile jest widziane, jak przed oglądaniem nieruchomości sprzedający przekaże potencjalnym nabywcom plan wraz z opisem nieruchomości i podstawowymi informacjami na temat mieszkania, domu. W opisie nieruchomości należy podać następujące informacje:

- cena za całość nieruchomości,

Zobacz serwis: Dom i działka

- cena za metr kwadratowy nieruchomości,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- położenie nieruchomości,

- liczba pokoi nieruchomości,

- powierzchnia nieruchomości,

- wysokość stałych opłat,

- aktualny wypis z księgi wieczystej,

- kopię aktu notarialnego umowy sprzedaży mieszkania,

- wizytówka lub dane kontaktowe sprzedającego (imię, nazwisko, adres e-mail).

Warto pamiętać o tym, że precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.

Kiedy warto negocjować cenę mieszkania?

Wówczas, gdy sprzedający będzie miał wielu chętnych potencjalnych nabywców na zakup nieruchomości może podwyższyć cenę nieruchomości. Należy o tym fakcie poinformować klientów w stosowny sposób, np. wobec bardzo dużego zainteresowania nieruchomością cena uległa zwiększeniu. Sprzedający często obawiają się podwyższyć cenę mieszkania, gdyż obawiają się tego, że cena podana w ogłoszeniu jest wiążąca. Jednakże należy pamiętać o tym, że cena podana w ofercie nie jest zobowiązaniem, z którego nie możesz się wycofać. Dopiero cena podana w akcie notarialnym jest wiążąca, jeżeli akt został podpisany przez strony umowy. Ostatnim krokiem, po znalezieniu już kupca na nieruchomość jest sfinalizowanie transakcji u notariusza, a następnie przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi. 

Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czyste Powietrze. NFOŚiGW zaleca ostrożność przy kupnie pomp ciepła do czasu zmian w programie

Po 13 czerwca 2024 r. dotacje z Funduszu będzie można otrzymać tylko do pomp będących na specjalnej liście. Ma ona gwarantować, że oferowane urządzenia są zgodne z deklarowanymi parametrami.

Energia z OZE - zmiany 2024. Prosument będzie mógł zmienić system rozliczeń fotowoltaiki od 1 lipca

Rząd zamierza jeszcze w tym półroczu przyjąć projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, którego założenia opublikowano 8 kwietnia 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Jedna ze zmian przewiduje, że prosumenci będą mogli zdecydować po 1 lipca 2024 r., czy chcą być rozliczani w net-billingu w oparciu o rynkową miesięczną cenę energii elektrycznej - czy w oparciu o cenę godzinową. Jeżeli wybrana zostanie opcja godzinowa, to prosument otrzyma bonus, czyli możliwość zwiększenia wartości zwrotu niewykorzystanych przez prosumenta środków za wprowadzoną do sieci energię elektryczną w okresie kolejnych 12 miesięcy (tzw. nadpłaty) do 30%.

Kredyt mieszkaniowy #naStart – okiem eksperta. Limitowany i skomplikowany. Czy podniesie i tak wysokie ceny mieszkań?

- Każdy program, który wspiera osoby nie mające zdolności kredytowej w możliwości zakupie własnych mieszkań jest dobrą inicjatywą. Musimy jednak pamiętać, by nie wylać dziecka z kąpielą. Ceny nieruchomości rosną wtedy, gdy jest popyt, a program „Bezpieczny kredyt 2%” tak rozzuchwalił deweloperów i sprzedawców, że ceny nieruchomości wzrosły najwięcej w historii. Nowy program pod tym kątem wydaje się być bardziej racjonalny – mówi Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości z kancelarii Król i Partnerzy. 

Drugi dom w Hiszpanii, a może w Dominikanie? Szukamy nieruchomości atrakcyjnych cenowo i lokalizacyjnie

Coraz częściej naszego drugiego domu szukamy poza granicami kraju. Kupujemy nieruchomości przede wszystkim w miejscach atrakcyjnych cenowo i lokalizacyjnie. Obecnie króluje Hiszpania, ale zainteresowanie zaczynają wzbudzać również bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Dominikana.

REKLAMA

Teraz nie galerie handlowe i nie centra handlowe, ale na topie handlowców i klientów pojawiły się parki handlowe

Galerie były budowane głównie w największych polskich miastach, a w mniejszych ich funkcję pełniły równie chętnie finansowane przez inwestorów centr handlowe. Obecnie przyszłą moda na obiekty nieco innego typu – parki handlowe. Czy są i dlaczego cieszą się taką popularnością wśród inwestorów?

Rząd da miliardy na społeczne i komunalne budownictwo mieszkaniowe. Będą zmiany w przepisach: mieszkania komunalne, programy BSK i SBC, ułatwienia dla TBS-ów

Projekt nowelizacji ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa trafił do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. To pierwszy etap rewolucyjnych zmian w sektorze wsparcia społecznego i komunalnego budownictwa mieszkaniowego. Już w tym roku limit finansowania z budżetu zwiększy się z 1 do 5 mld zł.

Coraz trudniej kupić działkę pod budowę domu. Poza wysokimi cenami problemem jest niewielka oferta

Wysokie ceny mieszkań w aglomeracjach – w Warszawie bez miliona złotych trudno kupić mieszkanie 50-metrowe – zwiększają zainteresowanie budową własnego domu pod miastem. Takich inwestycji byłoby jeszcze więcej gdyby nie niedostępność działek. Mała podaż sprawia, ze ich ceny rosną równie szybko jak ceny mieszkań, a chcący zbudować dom jednorodzinny szukają atrakcyjnych gruntów pod zabudowę nawet w odległości 100 km od miasta.

"Mieszkanie na start" - będzie limit wniosków?

Program dopłat do kredytów "Mieszkanie na start" będzie limitowany, ponadto będzie brany pod uwagę tylko jeden wniosek danego kredytobiorcy. 

REKLAMA

Czy mieszkania wciąż będą drożeć?

Czy mieszkania będą droższe? Czy spadek inflacji będzie miał wpływ na ceny mieszkań? Jakie jeszcze czynniki będą decydowały o cenach nieruchomości? 

Kiedy wertykulacja trawnika?

Kiedy wertykulować trawnik po zimie? Wertykulacja i aeracja trawnika na wiosnę - kiedy pogoda pozwala na zabiegi regenerujące trawę? Czym wertykulacja różni się od aeracji? Co powinno być pierwsze? Jaka jest cena wertykulacji trawnika?

REKLAMA