reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Pozwolenie na nabycie ziemi przez cudzoziemca na terytorium Węgier

Pozwolenie na nabycie ziemi przez cudzoziemca na terytorium Węgier


Obcokrajowiec będący osobą fizyczną lub osobą prawną – może nabywać nieruchomości na terenie Węgier – jeżeli uzyska pozwolenie miejscowych władz węgierskich.

Węgry są państwem położonym w Europie Środkowej. Państwo to jest prawie w całości położone zarówno w nizinnej, jak i równinnej Kotlinie Panońskiej. Cudzoziemiec będący osobą fizyczną lub osobą prawne na tychże terenach może nabywać nieruchomości po uzyskaniu stosownego zezwolenie od węgierskich władz miejscowych. Ponadto, obcokrajowiec zobowiązany jest uzyskać stosowne zezwolenie od kierownika urzędu administracyjnego właściwego dla miejsca położenia nieruchomości. Owe pozwolenie powinno uzyskać także opinię przez lokalną radę. Jednakże powyższa zasada nie odnosi się do ziemi uprawnej nabywanej przez cudzoziemca.

Zobacz serwis: Nieruchomości za granicą

Ograniczenia dotyczące nabycia nieruchomości położonej na obszarze chronionym przez cudzoziemców odnoszą się do uzyskania formalnej zgody od władz węgierskich. Jednakże pozwolenie nie jest obligatoryjne wówczas, gdy nieruchomość nabywana jest przez firmę zarejestrowaną na Węgrzech, której właścicielami są cudzoziemcy. Pozwolenie na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca nie jest wymagane także w drodze dziedziczenia.

Na podstawie przepisów węgierskich – zarówno firmy zagraniczne, jaki i zagraniczne osoby prywatne oraz węgierscy pośrednicy zagranicznych inwestorów – nie posiadają uprawnień do nabycia prawa do nieruchomości uprawnej na terenach Węgier.

Odmiennie niż w opisanych powyżej przypadkach, w odniesieniu do nabywania nieruchomości rolnej sytuacja przedstawia się następująco. Obywatel Unii Europejskiej przebywający na terenie Węgier – zgodnie z przepisami węgierskimi – może nabyć nieruchomość rolną. Jednakże, aby cudzoziemiec mógł nabyć nieruchomość rolną zobowiązany jest spełnić warunki. Cudzoziemiec powinien nabyć nieruchomość rolną w celu prowadzenia gospodarstwa rolne przez co najmniej trzy lata, tym samym powinien on przez te trzy lata dzierżawić tę nieruchomość.

Zobacz także serwis: Rynek nieruchomości

Jeżeli cudzoziemiec spełni powyższej wskazane warunki w celu nabycia nieruchomości to będzie on traktowany na tych samych zasadach jak obywatel Węgier.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obcokrajowiec będący osobą fizyczną lub osobą prawną, jeżeli uzyska pozwolenie miejscowych władz węgierskich, może nabywać nieruchomości na terenie Węgier.
Obcokrajowiec będący osobą fizyczną lub osobą prawną, jeżeli uzyska pozwolenie miejscowych władz węgierskich, może nabywać nieruchomości na terenie Węgier.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Miłkowski

Specjalista w zakresie public relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama