reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Czy warto kupić nieruchomość w 2011 roku?

Czy warto kupić nieruchomość w 2011 roku?


Od wystąpienia na świecie kryzysu finansowego zauważalny jest na rynku spadek cen nieruchomości. Należy się spodziewać w dalszym ciągu obniżenia cen mieszkań, domów. W związku z tym, czy warto kupić nieruchomość w 2011 roku, czy poczekać?

Do roku 2008 ceny nieruchomości na rynku Polskim szybko rosły. Dopiero od roku, w którym wystąpił światowy kryzys finansowy, zaczęły lekko spadać. Należy stwierdzić, że w następnych latach istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ceny nieruchomości będą wciąż spadać, gdyż od 2011 roku zniesione zostały ograniczenia w zatrudnieniu w Unii Europejskiej dla obywateli polski, co przyczyni się do emigracji. Poza tym, obecnie na rynku wielu deweloperów ma problemy ze sprzedażą nieruchomości, gdyż banki nie udzielają łatwo kredytów, a przy tym stawiają wysokie poprzeczki w zakresie warunków, jakie musi spełnić kredytobiorca, aby uzyskać kredyt. Innym powodem jest spadek narodzin dzieci – co jest widoczne zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Spadek narodzin dzieci może wiązać się w przyszłości z mniejszym zapotrzebowaniem na nieruchomości, gdyż będzie więcej nieruchomości od ludności.

Zobacz serwis: Deweloper

Mając powyższe na uwadze, należy wysunąć wniosek, że w najbliższych latach bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek cen nieruchomości.

Jeżeli obecnie potrzebujesz kupić nieruchomość to jest to dobry moment, gdyż ceny nieruchomości znacznie spadają. Ale warto rozejrzeć się na rynku za atrakcyjnymi cenami i podjąć negocjację cenową z deweloperem lub właścicielem nieruchomości, gdyż istnieje duża szansa na uzyskanie korzystniejszej ceny. Natomiast, jeżeli możesz poczekać na zakupienie nieruchomości jeszcze kilka lat – to istnieje duża szansa, że ceny będą jeszcze atrakcyjniejsze. Jednakże będą one spadały stopniowo, także nie należy oczekiwać, iż zdarzy się gwałtowny spadek cen.

Zobacz także serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Podsumowując, należy stwierdzić, iż przy coraz mniejszej liczbie osób mieszkających w Polsce w wyniku emigracji oraz mniejszej liczby narodzin – w przyszłości zmniejszy się też zapotrzebowanie na mieszkania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny nieruchomości będą coraz to niższe.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W najbliższych latach bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek cen nieruchomości.
W najbliższych latach bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek cen nieruchomości.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama