reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Żadnych ograniczeń w nabywaniu nieruchomości na Cyprze

Żadnych ograniczeń w nabywaniu nieruchomości na Cyprze


Po przystąpieniu Cypru do Unii Europejskiej w dniu 1 maja 2004 roku nie ma na terenie tego kraju żadnych zarówno ograniczeń, jak i sankcji reglamentacyjnej w zakresie nabywania nieruchomości rolnej.

Cypr jest państwem położonym we wschodniej części Morza Śródziemnego, blisko Libanu, Syrii, Turcji. Wyspa ta od wielu lat jest krajem podzielonym. Północna część Cypru została okupowana przez tureckie wojsko. Dlatego też do tej pory trwa spór z Turcją, gdyż obywatele od lat domagają się utworzenia odrębnego państwa lub przyłączenia okupowanej części do Turcji. Obawy przed zakupem nieruchomości w tej części kraju spowodowane są poważnymi sporami na gruncie społeczno-gospodarczym i prawnym. Dlatego, też przed zakupem nieruchomości na powyżej wskazanej części wyspy należy się bardzo dobrze zastanowić, czy warto w te tereny zainwestować, gdyż może okazać się, iż była to zła decyzja, np. spowodowana utratą nieruchomości.

Zobacz serwis: Dom i Prawo

Podział wyspy oraz stały spór o własności powoduje, że nabycie nieruchomości w północnej części Cypru stanowi dla nabywcy ryzyko finansowe i prawne.

W dniu 1 maja 2004 roku cudzoziemcy po przystąpieniu Cypru do Unii Europejskiej uzyskali pełne prawa na terenie tego kraju w zakresie nabywania nieruchomości. Oznacza to, że obcokrajowcy mogą bez żadnych ograniczeń oraz sankcji reglamentacyjnej nabywać nieruchomości rolne na terenie wyspy. Należy zwrócić także uwagę na fakt, iż były to działanie bardzo ryzykowne, gdyż na wyspie nadal istnieje spór o ziemię, co wiąże się z niestabilnością zarówno administracyjną, jak i polityczną. Dlatego też zaleca się potencjalnym nabywcom nieruchomości skonsultować się z niezależnym prawnikiem oraz zapoznać się z przepisami obowiązującymi w zakresie nabywania nieruchomości. Aby uniknąć znacznego ryzyka finansowego, a przy tym prawnego – warto przejrzeć księgi wieczyste, które są prowadzone przez Wydział Ksiąg Wieczystych na wyspie. Jedynym ograniczeniem w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców jest uzyskanie przez nich zezwolenia zarządców okręgu.

Zobacz także serwis: Finanse

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nabycie nieruchomości w północnej części Cypru stanowi dla nabywcy ryzyko finansowe i prawne ze względu na podział wyspy oraz stały spór o własności powoduje.
Nabycie nieruchomości w północnej części Cypru stanowi dla nabywcy ryzyko finansowe i prawne ze względu na podział wyspy oraz stały spór o własności powoduje.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama