reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jakie są zalety, a jakie wady współpracy z agencją nieruchomości?

Jakie są zalety, a jakie wady współpracy z agencją nieruchomości?


Poszukiwanie mieszkania może odbywać się za pośrednictwem agencji nieruchomości. Przed podjęciem współpracy z agencją należy w umowie określić wszystkie prawa i obowiązki stron w celu osiągnięcia obopólnych korzyści z zawartej umowy.

Jeżeli potencjalny sprzedający nieruchomość nie ma czasu na szukanie klientów albo potencjalny nabywca jest ograniczony czasowo, by móc swobodnie przeglądać oferty – może skorzystać z usług agencji nieruchomości. Agencja nieruchomości wykona za klienta następujące czynności:

1. będzie na bieżąco wyszukiwała nieruchomości o parametrach (metraż, wyposażenie, liczba pokoi, położenie, wykończenie nieruchomości i in.) wskazanych w umowie,

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

2. na bieżąco będzie przekazywała ogłoszenia dotyczące nieruchomości na wskazany numer telefonu, adres e-maila lub podczas umówionego spotkania,

3. na bieżąco będzie szukała nowych ofert, które pojawiają się na rynku,

4. po znalezieniu pożądanej oferty – wesprze cię w sfinalizowaniu transakcji u notariusza.

Współpracując z agencją nieruchomości – sprzedający nie ma możliwości na bezpośredni kontakt z właścicielem mieszkania. Agencja nieruchomości z pewnością będzie utrudniała kontakt z właściciela z potencjalnym klientem z wiadomych przyczyn (utrata prowizji). W tym przypadku to agencja będzie negocjowała warunki cenowe z klientem. Brak kontaktu z klientem jest z całą pewnością okolicznością niesprzyjającą dla obu stron. Klient nie ma możliwości na spotkaniu dowiedzieć się o szczegółach dotyczących danej nieruchomości, bowiem pośrednik nieruchomości nie posiada czasem dokładnych informacji, ale tylko potrzebne do sprzedania mieszkania.

Zobacz także serwis: Finanse

Agencja przekaże potencjalnemu nabywcy adres mieszkania, które spełnia wskazane przez niego wymagania dopiero po podpisaniu z agencją umowy. Należy przyznać, że w agencji pracują wyszkoleni profesjonaliści, którzy doskonale znają się na rynku nieruchomości, jednakże znaczącą wadą współpracy z agencją jest wysokie wynagrodzenie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Należy przyznać, że w agencji pracują wyszkoleni profesjonaliści doskonale znający ryne nieruchomości, jednakże znaczącą wadą współpracy z agencją jest wysokie wynagrodzenie.
Należy przyznać, że w agencji pracują wyszkoleni profesjonaliści doskonale znający ryne nieruchomości, jednakże znaczącą wadą współpracy z agencją jest wysokie wynagrodzenie.

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama