| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > W jaki sposób należy określić wartość początkową przy kredycie bankowym?

W jaki sposób należy określić wartość początkową przy kredycie bankowym?


Wówczas, gdy podatnik nie jest w stanie określić wartości początkowej środków trwałych – bierze się pod uwagę wysokość ustaloną przez powołanego przez niego biegłego, przy uwzględnieniu ceny rynkowej.

Co należy rozumieć przez wartość początkową środków trwałych?

Należy wskazać, iż zarówno za wartości prawne, jak i niematerialne oraz za wartość początkowa środków trwałych uważa się:

- stosowną cenę z tytułu ich nabycia zwiększoną o wartość przychodu – w przypadku częściowego odpłatnego nabycia,

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

- stosowną cenę z tytułu ich nabycia – w przypadku ich nabycia w drodze kupna,

- stosowną wartość rynkową z dnia nabycia - w przypadku nabycia ich w drodze spadku,

- koszty ich wytworzenia (wszelkie poniesione wydatki z tytułu budowy nieruchomości) – w przypadku wytworzenia ich we własnym zakresie.

W przypadku, kiedy podatnik zaciąga kredy bankowy za zakup nieruchomości. Na remont mieszkania wydał 20 tyś zł. Podatnik zakupił mieszkanie w celu jego późniejszego wynajęcia. Czy w sytuacji – kiedy w umowie kredytowej są postanowienia dotyczące tego, iż bank będzie naliczał odsetki od następnego miesiąca po udzieleniu kredytu bankowego –odsetki naliczane z tytułu tego kredytu będą zwiększały wartość środka trwałego? Okazuje się, iż wartość początkowa nieruchomości zostanie zwiększona o stosowną kwotę odsetek naliczoną od dnia przekazania środka trwałego do używania oraz o koszty wykończenia nieruchomości.

Zobacz także serwis: Oferty nieruchomości

Podstawa Prawna:

- ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654).

- ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.).

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wówczas, gdy podatnik nie był w stanie określić wartości początkowej środków trwałych ustala ją powołany przez podatnika biegłego, przy uwzględnieniu ceny rynkowej.
Wówczas, gdy podatnik nie był w stanie określić wartości początkowej środków trwałych ustala ją powołany przez podatnika biegłego, przy uwzględnieniu ceny rynkowej.

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stefanowicz

Dyrektor Zespołu ds. Cła i Akcyzy w KPMG

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »