reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny

Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny


Umowa najmu okazjonalnego zawierana jest na czas określony – jednakże we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.

Zapisz się na nasz newsletter

W jakich przypadkach można wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny

Właściciel ma możliwość dokonania wypowiedzenia najmu okazjonalnego w poniżej opisanych przypadkach – nie później niż na miesiąc naprzód – na koniec miesiąca kalendarzowego – jeśli najemca:

- nie uiścił czynszu lub opłacił bieżących opłat we wskazanym w umowie terminie – co najmniej za trzy pełne okresy płatności - mimo uprzedniego powiadomienia o wskazanym powyżej fakcie na piśmie,

- po pisemnym dostarczeniu upomnienia – w dalszym ciągu lokator korzysta z przedmiotowego w sposób sprzeczny z postanowieniami umownymi oraz niezgodny z przeznaczeniem,

- podnajął, wynajął w całości lub w części przedmiotowy lokal – bez uzyskania uprzedniej zgody właściciela w formie pisemnej.

Właściciel posiada uprawnienie do wypowiedzenia najemcy umowy najmu okazjonalnego – jeżeli lokator zmieni oświadczenie i nie powiadomi o zmianie miejsca – w którym będzie mógł zamieszkać po opróżnieniu lokalu w wyniku dokonania egzekucji.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Przykładowa treść upomnienia lokatora

Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13) – w dniu 16 marca 2011 roku otrzymałem pismo od Wspólnoty Mieszkaniowej, znajdującej się przy ulicy Kwiatkowskiej 87 w Krakowie, iż w lokalu mieszkalnym mieszczącym się przy ulicy Poniatowskiego 9 m 7 – którego jestem właścicielem – organizowane są całonocne imprezy – które odbywają się regularnie cztery dni w tygodniu (środa, piątek, sobota, niedziela).

W związku z faktem, iż hałas zakłóca porządek domowy sąsiadom – jeżeli w dalszym ciągu imprezy będą się odbywały w przedmiotowym lokalu – będę zmuszony dokonać wypowiedzenia Panu umowy o najmem okazjonalny.

Zobacz także serwis: Finanse

Podstawa Prawna:

- ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.
we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama