REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W jaki sposób wynajmujący powinien sporządzić umowę najmu

Izabela Perczak
Wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.
Wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Zapisz się na nasz newsletter

Wzór umowy najmu lokalu mieszkalnego

Zawarta dnia 14.02.2011 roku w Radomiu, pomiędzy Panem Jerzym Majewskim legitymującym się dowodem osobistym seria ADW nr 87889 wydanym przez Prezydenta Miasta Radom, zamieszkały w Radomiu przy ul. Poniatowskiego 98, zwanym w dalszej części umowy „Wynajmującym”,a Panem Michałem Kowalskim legitymującym się dowodem osobistym seria ADE nr 444555 wydanym przez Prezydenta Miasta Radom, zamieszkały w Radomiu przy ul. Wawelskiej 87, zwanym w dalszej części umowy „Najemcą”,

REKLAMA

1. Wynajmujący oświadcza, iż jest właścicielem lokalu mieszkalnego położonego na 9 piętrze w budynku znajdującym się w Radomiu przy ulicy Ceglanej nr 67 o łącznej powierzchni 89 m², składającego się z 3 pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju.

2. Przedmiotowy lokal opisany jest w księdze wieczystej numer 6767676 prowadzonej przez Sąd wieczystoksięgowy w Radomiu.

3. Umowa najmu zostaje zawarta na określony czas od dnia 14.02.2011 roku do dnia 14.02.2012 roku.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Wynajmujący oświadcza, iż wynajmuje i oddaje w użytkowanie Najemcy przedmiotowy lokal wraz z najmującymi się w nim urządzeniami.

5. Wykaz wszystkich urządzeń wraz z protokołem stanu technicznego został dołączony do niniejszej umowy (Załącznik 1).

6. Strony niniejszej umowy ustalają czynsz w wysokości1500 zł (jeden tysiąc złotych pięćset złotych) miesięcznie. Wskazany powyżej czynsz będzie uiszczany z góry do dnia 10 każdego miesiąca na numer rachunku bankowego (54566777778888889999999).

7. Najemca zobowiązuje się, iż nie będzie dokonywał ulepszenia przedmiotu najmu bez uprzedniej zgody Wynajmującego.

8. Najemca oświadcza, iż nie będzie dokonywał zmian budowlanych w przedmiocie najmu.

9. Najemca zobowiązuje się nie oddawać w/w lokalu mieszkalnego w podnajem osobom trzecim – bez otrzymaniu uprzednio zgody od Wynajmującego.

10. Najemca zobowiązuje się ponosić wszelkie koszty związane z eksploatację lokalu mieszkalnego.

11. Najemca zobowiązuje się w dniu podpisania umowy uiścić Wynajmującemu kaucję zabezpieczającą w wysokości 600 zł (sześćset złotych). Niniejsza kaucja służy zabezpieczeniu czynszu oraz zwrotu kosztów za ewentualnie powstałe szkody w przedmiotowym lokalu w trakcje trwania umowy najmu. Kaucja zabezpieczająca zostanie zwrócona Najemcy po wydaniu przedmiotowego lokalu.

12. Najemca zobowiązany jest zwrócić przedmiotowy lokal po zakończeniu umowy najmu.

13. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Zobacz także serwis: Najem

14. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie będą miały przepisy kodeksu cywilnego.

15. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

16. Podpis Wynajmującego i Najemcy.

Załączniki:

1. Wykaz wszystkich urządzeń wraz z protokołem stanu technicznego.

Podstawa Prawna:

- Art. 659 Kodeks Cywilny

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA